Sportowa niedziela z mnóstwem atrakcji!

Ostatnia niedziela miesiąca maja (26.05) przepełniona była wieloma wspaniałymi atrakcjami. Na Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś i terenach sąsiadujących w jednym czasie odbyły się aż 4 różne wydarzenia, które zgromadziły na terenie obiektu amatorów i sympatyków sportu w zróżnicowanym przedziale wiekowym.

Recman Cup Intro – turniej tenisowy

W pierwszej kolejności do akcji wkroczyli tenisiści. Korty tenisowe ze sztuczną nawierzchnią ceglaną przy ul. Wojska Polskiego 17 były główną areną zmagań pierwszej, historycznej edycji RECMAN CUP INTRO. Był to swojego rodzaju przedsmak przed sierpniowym największym turniejem tenisowym dla amatorów tenisa w północno-wschodniej Polsce.

W sumie w turnieju udział wzięło 13 zawodników z Suwałk, Olecka, Augustowa, Sejn, Żegar, Warszawy i Białegostoku. Rozgrywki przeprowadzone zostały w formule gry pojedynczej OPEN. W finale Paweł Chałko zwyciężył nad Robertem Usarkiem (9/4). Trzecie miejsce padło łupem Pawła Czernialisa. Z kolei puchar za zwycięstwo w Turnieju Pocieszenia trafił w ręce Andrzeja Haidamovicza.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI – kliknij tutaj

Organizatorem turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach we współpracy z marką RECMAN.

Turniej Trzech Boisk – boisko trawiaste

Zwycięzcą pierwszego etapu Turnieju Trzech Boisk został 14. Pułk Przeciwpancerny! W decydującym meczu „Wojskowi” pokonali 0-1 „Pod Górką” Gołdap, przypieczętowując końcowy triumf. W sportowych zmaganiach udział wzięło dziesięć 12-osobowych drużyn, które wcześniej zgłosiły się do projektu. O przynależności do grupy zadecydowało czwartkowe losowanie przeprowadzone na stronie facebookowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Następne etapy zostały zaplanowane na:

• 23 czerwca – BOISKA ORLIK
  • 27 lipca – SUWAŁKI BEACH ARENA – Zalew Arkadia, ul. Wojska Polskiego 2

Zwycięzcą Turnieju Trzech Boisk zostanie drużyna, która po rozegraniu całego turnieju zdobędzie największa liczbę punktów.

Klasyfikacja końcowa:

1. 14. Pułk Przeciwpancerny – 13 pkt.
  2. „Pod Górką Gołdap” – 11 pkt.
  3. Opakowania Kartex – 9 pkt.
  4. Gmina Szypliszki – 7 pkt.
  5. Verta Suwałki – Architekt Marta Burakiewicz – 6 pkt.
  6. Skupski Team Sejny – 5 pkt.
  7. FC Furioza – 4 pkt.
  8. Porta Active Team – 3 pkt.
  9. SNC Team – 2 pkt.
  10. Serce Finansów Paweł Kowalewski – 1 pkt.

Elektromila – rodzinne zawody biegowe

ELEKTROMILA to naładowane pozytywną energią wydarzenie, które łączy pokolenia przez sport! W jednym czasie Stadion Lekkoatletyczny im. Jadwigi Olbryś był areną zmagań rodzinnych zawodów biegowych i V Suwalskiej Olimpiady Seniorów. W pierwszej kolejności do akcji wybiegli najmłodsi biegacze (4-6 lat), których zadaniem było uporanie się z dystansem 200 m. Następnie (również w ramach happeningu biegowego) swoich sił spróbowali śmiałkowie w przedziale wiekowym (7-9 lat). Pokonali całe okrążenie stadionu, co odpowiada dystansowi 400 m.

Na dystansie 1/2 mili (800 m) wystartowali juniorzy, a osiągnięte wyniki uwzględnione zostały w klasyfikacji generalnej. Spośród startujących najlepszymi rezultatami mogli pochwalić się:

• Marcel Borowski (2:45,44)
  • Antoni Fiećko (2:50,54)
  • Wiktor Ostrowski (3:00,67)

Crème de la crème niedzielnego wydarzenia była ELEKTROMILA – bieg główny na dystansie 1 mili. W świecie lekkiej atletyki to klasyczny „dystans średni”. Zdecydowana większość osób, którym przyświeca dewiza aktywnego trybu życia, bez większego problemu uporała się z tą odległością. Uczestnicy startowali podzieleni na serie, lecz uzyskany wynik uwzględniony był w klasyfikacji generalnej.

Z wyjątkiem kategorii generalnej OPEN, pamiątkowymi statuetkami udekorowani zostali zwycięzcy kategorii wiekowych.