Sportowa zapowiedź weekendu 10-12 maja.


Piątkowy wieczór

Dzisiaj o godz. 18:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Hamerszmita 11 odbędzie się druga kolejka amatorskiej ligi piłki nożnej pn. Suwałki Top Liga, w ramach której zostaną rozegrane cztery spotkania.

Sportowa sobota

W sobotę 11.05.2019 r. o godz. 12:00 na płycie bocznej przy Stadionie Lekkoatletycznym ul. Wojska Polskiego 17 zostanie rozegrany II turniej z cyklu Moje Małe Mistrzostwa 2019. W turnieju weźmie udział 16 drużyn, które będą rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych. Łącznie w Mistrzostwach w sumie weźmie udział ponad 1000 zawodników i zawodniczek.

Tego samego dnia 11 maja do Trok na półmaraton rusza 19 osobowa reprezentacja z Suwałk. Biegacze na co dzień spotykają się podczas cotygodniowych treningów biegowych pod nazwą „BIEGAJ Z RESO”. Podczas imprezy suwalczanie będą promowali RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania.

Sobotnie sportowe zmagania w Suwałkach zakończy mecz 33. kolejki  Fortuna  I Liga. Znajdująca się w strefie spadkowej drużyna  Wigry Suwałki zmierzy się ze znajdującą się na 9 miejscu w tabeli Puszczą Niepołomice. Mecz zostanie rozegrany na Stadionie miejskim przy ul. Zarzecze 26 o godz. 17:45. Bilety na mecz kosztują tylko 1 zł. Zachęcamy do kibicowania.

Niedziela na rowerach

W niedzielę 12.05.2019 r. odbędzie się pierwsza w tym roku wycieczka rowerowa z cyklu OSiR On Tour. Trasa wyniesie około 35 km (Suwałki – Gawrych Ruda – Dolina Czarnej Hańczy – Leszczewek – Stary Folwark –Suwałki). To idealna propozycja na rozpoczęcie sezonu rowerowego. Uczestnicy wycieczki rowerowej zatrzymają się wPrzystani Stary Folwark, gdzie w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które przypadają w ten weekend, zostanie zorganizowane wspólne ognisko. Ponadto wszyscy goście odwiedzający tego dnia (12 maja) Przystań Stary Folwark, będą mogli bezpłatnie skorzystać ze sprzętu pływającego (łódki, kajaki, rowery wodne) zakupionego ze środków UE.

O godz. 15:00 12 maja na boisku bocznym Stadionu Miejskiego przy ul. Zarzecze 26 piłkarki z Akademii 2012, zajmujące obecnie 7 miejsce w tabeli, podejmą znajdującą się o tylko o jedną pozycję wyżej drużynę KU-AZS UW Warszawa.

W niedzielę o godz. 17:00 na Stadionie Miejskim odbędzie się 27. kolejka  IV Liga Piłki Nożnej, grupa podlaska.  Podczas meczu zmierzą się z SKS Wigry II Suwałki, które obecnie zajmują trzecie miejsce w tabeli i znajdująca się na 15 miejscu Cresovia Siemiatycze.

10 maja 2019 14:06