Sportowa zapowiedź weekendu 14-16.06


Najbliższy weekend upłynie pod znakiem regat żeglarskich na jeziorze Wigry oraz zmagań piłkarskich zarówno Pań i Panów.

Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk

Już dzisiaj (piątek) o godz. 12:00 rozpocznie się pierwszy dzień zmagań żeglarzy podczas Regat o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. Przez trzy dni, aż do niedzieli około 50 załóg z całej Polski oraz Białorusi będzie rywalizowało w zawodach liczących się do Pucharu Polski oraz jednocześnie eliminacji do Mistrzostw Świata. Zakończenie regat zaplanowano na niedzielę, około 15:00. Port oraz biuro regat znajdować się będzie w Przystani Stary Folwark.

Również w piątek ale o godz. 18:00 rozpocznie się VII kolejka amatorskiej ligi piłki nożnej Suwałki TOP LIGA. Jest to już przedostatnie spotkanie drużyn na sztucznym boisku przy ul. Hamerszmita 11. Na pewno przyniesie ono wielkie emocje oraz przybliży jeden zespół do upragnionego tytułu. Zakończenie ligi zaplanowane jest na przyszłą środę, wręczenie pucharów oraz wyróżnień nastąpi po rozegraniu ostatniego spotkania VIII kolejki.

Sobota – derby regionu w piłce nożnej

Sobota oprócz drugiego dnia zmagań żeglarzy to również rywalizacja piłkarzy na Stadionie Miejskim przy ul. Zarzecze 26. Drugi zespół suwalskich Wigier podejmie drużynę z Augustowa. Wszyscy miejscowi sympatycy piłki nożnej na pewno nie mogą doczekać się derbów regionu. W roli faworyta wystąpią Wigry II jednak Sparta Augustów nie podda się bez walki. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15:00 na płycie głównego boiska.

Wyjątkowo sportowa niedziela

Natomiast niedziela zapowiada się wyjątkowo sportowym dniem. Tego dnia o godz. 15:00 nastąpi także zakończenie Regat o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk w Przystani Stary Folwark.

O godz. 8:00 zaplanowany jest wyjazd na trzecią wycieczkę z cyklu OSiR on Tour. Tym razem celem rowerzystów będzie Gołdap, Stańczyki oraz malownicze tereny Suwalskiego Parku Krajobrazowego m.in. Turtul i Góra Cisowa.

Następnie od godziny 10:00 na boiskach piłkarskich na stadionie LA rozegrany zostanie turniej DECCO Cup 2019, w którym wystąpią zawodniczki reprezentujące m.in. AP Jagiellonia Białystok Dziewczyny, Forty Piątnica-Sekcja Żeńska, Klub Sportowy Włókniarz Białystok – strona główna i Akademia 2012.

14 czerwca 2019 11:56