Sportowa zapowiedź weekendu #2


Rozpoczynający się weekend za sprawę święta wypadającego w czwartek, będzie wyjątkowo długi a co za tym idzie będzie obfitował w wiele wydarzeń sportowych i kulturalnych. W piątek od godz. 13:00 nad zalewem Arkadia rozstawi się Miasteczko Festiwalowe No To Kino – notofest. Następnego dnia na Beach Arenie rozpocznie się dwudniowy turniej siatkówki plażowej Pogodne Suwałki CUP, a na kortach ceglanych deblowy turniej tenisa ziemnego Pogodne Suwałki Challenge. Natomiast w niedzielne popołudnie dawka muzyki dla każdego – XII Suwalski Maraton Szantowy.

Miasteczko Festiwalowe No To Kino – notofest

Festiwal Filmowy Notofest to spotkanie miłośników, praktyków, zapaleńców i przyjaciół z filmami w tle i w roli głównej jednocześnie. W piątek zapraszamy do Miasteczka Filmowego No To Kino nad zalewem Arkadia w ramach Suwalskiego Festiwalu Filmowego notofest.

W tym roku tereny rekreacyjne nad zalewem Arkadia będą miejscem miasteczka filmowego No To Kino oraz  Kina Plenerowego. Poniżej prezentujemy dokładny program wydarzenia:

Miasteczko Festiwalowe NO TO KINO

  • 13:00 Z cyklu “Jak nie teraz to kiedy” – pokaz filmów “Czy czeka nas koniec” (2016), reż. Fisher Stevens, “Samsara” (2011), reż. Ron Fricke
  • 15:00 Z cyklu “Krótko i na temat” – pokaz filmów “Pokój studentowi, tanio” (2018), reż. Rafał Samusik, “Nie zmieniaj tematu” (2019), reż Hubert Patynowski, “Zgniłe uszy” (2019), reż. Piotr Dylewski + spotkanie z twórcami
  • 18:00 Z cyklu “Twórcza Suwalszczyzna”
  • 19:00 no to KLASYK – projekcja filmu “Mocna kawa wcale nie jest taka zła” (2014), reż. Alek Pietrzak + spotkanie z twórcami

Kino Plenerowe – pokaz filmowy, Zalew Arkadia

  • 21:00 projekcja filmu “Fuga” (2018), reż. Agnieszka Smoczyńska

Pogodne Suwałki Challenge

W sobotę 17 sierpnia od godz. 9:00 rozpocznie się druga odsłona wydarzania Pogodne Suwałki Challenge. Do rywalizacji na kortach ceglanych przy ul. Wojska Polskiego 17 staną debliści w kategorii OPEN podczas turnieju tenisa ziemnego o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. Ilość miejsc w turnieju jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń (maksymalnie 20 par). Dla wszystkich zespołów są zagwarantowane co najmniej dwa mecze – dodatkowo zostanie rozegrany turniej pocieszenia.

Współorganizatorem turnieju Pogodne Suwałki Challenge jest Suwalskie Towarzystwo Tenisowe.

Pogodne Suwałki CUP

W  dniach 17-18 sierpnia 2019 na Suwałki Beach Arenie położonej na terenach rekreacyjnych Zalewu Arkadia odbędzie się czwarta edycja  turnieju siatkówki plażowej pn. Pogodne Suwałki Cup. Tym razem będzie to  turniej rankingowy (jednogwiazdkowy) więc zawodnicy powalczą o punkty do Mistrzostw Polski.

Warto zaznaczyć, iż a pula nagród sięga aż 17.000 zł. Ponadto najwyżej sklasyfikowana para z Suwałk otrzyma  nagrodę w wysokości 600 zł.

Celem turnieju jest popularyzacja siatkówki plażowej wśród mieszkańców Miasta Suwałk i całego regionu, promowanie aktywnego wypoczynku oraz promocja marki „Pogodne Suwałki”

Wigry Suwałki – Podbeskidzie Bielsko Biała

Również w sobotę o godz. 19:00 rozpocznie się 4. kolejka Fortuna I Liga Piłki Nożnej. Miejscowa drużyna Wigry Suwałki podejmie na swoim boisku zespół Podbeskidzie Bielsko Biała. W ostatnim meczu biało niebiescy przegrali z Wartą Poznań 1:2 więc będę mieli szansę na zrewanżowanie się przed swoją publicznością. Jednak Podbeskidzie nie będzie łatwym przeciwnikiem. Do tej pory piłkarze tego zespołu wygrali dwa spotkanie oraz jedno zremisowali i obecnie plasują się na drugiej pozycji w tabeli. Zachęcamy więc do kibicowania biało niebieskim, doping na pewno im się przyda podczas spotkania z tak wymagającym przeciwnikiem.

XII Suwalski Maraton Szantowy

Natomiast w niedzielę oprócz rozgrywek w piłkę siatkową nad zalewem Arkadia odbędzie się XII Suwalski Maraton Szantowy. W tym roku wystąpią cztery zespoły – North Wind, The Nierobbers, Zmiana Wachty i Mechanicy Shanty!  Jak wiadomo, szanty i piosenki żeglarskie najlepiej brzmią śpiewane grupowo, więc przybywajcie tłumnie. Ciszy nie przewidujemy. Uwaga! W tym roku śpiewać każdy może – zapraszamy do konkursu na najlepsze wykonanie szanty lub piosenki żeglarskiej. Wszystkich pasjonatów dawnej pieśni marynarzy, czyli szanty, jak i współczesnej piosenki żeglarskiej zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najlepsze wykonanie tejże!

Program:

14.00-17.00  ► działania rekreacyjno-sportowe
15.00-16.30  ► konkurs wokalny na najlepiej wykonaną szantę lub piosenkę o tematyce żeglarskiej
17.00-22.00  ► koncerty: North Wind, The Nierobbers, Zmiana Wachty, Mechanicy Shanty

14 sierpnia 2019 10:43