Sportowa zapowiedź weekendu 24-25.05


W piątkowy wieczór od godz. 18:00 zapraszamy na orlik przy ulicy Hamerszmita 11, gdzie zostanie rozegrana czwarta kolejka TOP LIGI. Ze względu na kontuzje zawodników z rozgrywek wycofał się zespół Blackout więc zostaną rozegrane tylko trzy mecze. Jednak na pewno nie zabraknie emocji w spotkaniach pozostałych drużyn. Harmonogram kolejki zapowiada się w następujący sposób:

  • 18:00 Szkarnulis Team- Euromet
  • 18:30 14. Dywizjon – Rospuda Filipów
  • 19:00 Porta Active Team – Gmina Suwałki

Sportowa sobota

Sobota rozpocznie się od VII Międzynarodowego Turnieju Badmintona „Pogranicze 2019”. O godz. 9:00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach zmierzą się badmintoniści w kategorii singiel oraz debel. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie „Aktywni Suwalczanie”, a impreza objęta jest Honorowym patronatem Prezydenta Miasta Suwałk.

Popołudniu o godz. 15:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Zarzecze 26 Wigry II Suwałki podejmą drużynę Wissa Szczuczyn. Będzie to najciekawiej zapowiadające się spotkanie IV ligi. Obecnie drugi zespół Wigier znajduje się na trzeciej miejscu w tabeli, a drużyna ze Szczuczyna zajmuje piątą lokatę. Jednak obie drużyny mają dorobek 49 punktów i różni je tylko bilans bramkowy.

Panie w roli głównej

Niedziela to święto Pań i odbywające się wydarzenie biegowe Suwałki Miss Run. Najpierw na linii startu staną panie w szpilkach i będą miały do pokonania dystans 100 metrów. Następnie odbędzie się bieg na 5 km oraz marsz Nordic Walking na 3,5 km. Zapraszamy wszystkich do kibicowania uczestniczkom imprezy. Start wydarzenia zaplanowany jest na godz. 14:00 nad zalewem Arkadia.

Tego dnia także Panie z drużyny RESO Akademia 2012 zmierzą się z zespołem Wilga Garwolin. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15:00 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Suwałkach. Suwalczanki znajdują się na ósmej pozycji w tabeli i mają bezpieczną przewagę nad drużynami ze strefy spadkowej. Właśnie w tej strefie znajduje się zespół z Garwolina i po 18. kolejkach ma na koncie 10 punktów. Pomimo wszystko możemy być pewni emocjonującego spotkania i walki o każdy metr na boisku. Zachęcamy do kibicowania kobiecej drużynie piłkarskiej.

24 maja 2019 09:00