Sportowa zapowiedź weekendu #5


Pierwszy weekend roku zapowiada się bardzo interesująco ze względu na wydarzenia, które zaplanowane są na najbliższe trzy dni. Trzy, ponieważ sportowy weekend rozpocznie się już dzisiejszego wieczoru rozgrywkami RESO Suwałki Football League. Sobota, to zmagania siatkarzy, Ślepsk Malow Suwałki podejmie drużynę GKS Katowice. Natomiast w  niedzielę odbędzie się XX edycja Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego.

RESO Suwałki Football League

Dokładnie o godz. 18:30 do hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach przy ul. Wojska Polskiego 2 po świątecznej przerwie powrócą rozgrywki RESO Suwałki Football League – amatorskiej ligi piłki nożnej. Po rozegranych pięciu kolejkach na pierwszym miejscu tabeli znajduje się debiutant rozgrywek – Technika Grzewcza ZUH. Jednak na drugiej pozycji z jednakową liczbą punktów plasuje się dwukrotny mistrz ligi 14. Pułk Przeciwpancerny. To właśnie starcie tej drużyny zapowiada się jako jedno z najciekawszych podczas dzisiejszego wieczoru. Wojskowi podejmą trzeci w tabeli zespół Ar-Tir. Na pewno żadna z drużyn nie będzie chciała stracić punktów, a tym samym przesunąć się w dół tabeli. Pozostałe mecze zapowiadają się równie interesująco i nie zabraknie sportowych emocji.

MKS Ślepsk Malow Suwałki – GKS Katowice

W sobotnie popołudnie o godz. 14:45 drużyna MKS Ślepsk Malow Suwałki zmierzy się z GKS Katowice. Będzie to pierwszy mecz Gospodarzy w 2020 roku, tak więc trzymajmy kciuki za jak najlepsze rozpoczęcie nowego dziesięciolecia. Obecnie Ślepsk Malow znajduje się na 11 miejscu z dorobkiem 15 punktów. Ich rywal plasuje się miejsce wyżej z jednym punktem więcej. Tak więc wygrana suwalskiej drużyny przybliży ich do ósmej pozycji, a tym samym do miejsca uprawniającego do walki o najwyższe cele.

Odnosząc się do historii to sobotnia konfrontacja Ślepska z GKS Katowice będzie trzecią w historii ich spotkań ligowych. Dwa mecze w I lidze kończyły się zwycięstwami katowiczan i to w identycznym stosunku po 3:1. Czas zatem na rewanż i wygraną Ślepska i to w Plus Lidze.

XX Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego w Suwałkach to charytatywna impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń sportowych w naszym regionie. Od początku patronat nad imprezą sprawuje Prezydent Miasta Suwałk.

Co roku w imprezie szeroko relacjonowanej przez media regionalne i ogólnopolskie, bierze udział wielu znanych i popularnych aktorów, piosenkarzy, artystów, muzyków, a przede wszystkim najlepszych polskich piłkarzy. W tej edycji zagrają cztery zespoły: Przyjaciele Mikołajkowego Turnieju w składzie których zobaczymy m.in. Piotra Stokowca, Wojciecha Kowalewskiego, Marka Citko, Marka Jóźwiaka, Jacka Zielińskiego, Artura Skowronka oraz byłych piłkarzy Wigier takich jak Maciej Makuszewski czy Patryk Klimala. Do Suwałk powraca Reprezentacja Artystów Polskich w której zobaczymy: Tomasza Jachimka, Rafała Mroczka, Bożydara Iwanowa, Dariusza Dziekanowskiego czy Jarosława Jakimowicza. Trzecią drużyna będzie niezawodna Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej Mundial 2002 dowodzona przez Jerzego Engela. W jej składzie zobaczymy m.in. Marcina Żewłakowa, Macieja Żurawskiego, Tomasza Kłosa, Radosława Majdana, Piotra Świerczewskiego, Marcina Mięciela. Podczas XX edycji zadebiutuje Mistrz Polski w Piłce Nożnej Kobiet – Górnik Łęczna z wieloma reprezentantkami kraju w składzie.

Ponadto, 5 stycznia wstęp do największej hali w regionie będzie bezpłatny, a koncert Cleo, Kacper Blonsky ze swoją hitową „Eluwiną” oraz taneczne popisy Kashiry, pierwszej Polki prowadzącej korowód samby na karnawałowym festiwalu w Rio będą jednymi z wielu atrakcji. Zapraszamy do hali Suwałki Arena w niedzielę od godz. 13:00.

3 stycznia 2020 14:50