Sportowe Dni Suwałk


Za nami niezwykle sportowy weekend. Dwa duże wydarzenia sportowe organizowane przez Ośrodek sportu i Rekreacji w Suwałkach zgromadziły wielu uczestników oraz kibiców.

W sobotę oraz niedzielę odbył się ogólnopolski turniej siatkówki plażowej Pogodne Suwałki CUP. W rozgrywkach wzięło udział 20 drużyn m.in. z Warszawy, Białegostoku oraz Litwy. W bardzo silnie obsadzonym turnieju zwycięstwo odniosła para  Jakub Czubiński (w. lubelskie) / Zarankiewicz Mateusz (w. opolskie), która w wielkim finale pokonała parę z Wilna Vaskelis / Vasiljevas. Na najniższym stopniu podium stanął duet z Kowna Kerpe / Stankevivius, którzy w finale pocieszenia pokonali parę z Warszawy Brandt / Pietkiewicz. Najlepszą parą z Suwałk okazał się duet Zaborowski Wojciech / Szwejkowski Mateusz, a MVP turnieju został wybrany Zarankiewicz Mateusz.

Niedziela to również zmagania strongmanów z Polski oraz Litwy. Na starcie MAJSTER Festiwal Siły stanęło dziecięciu zawodników, którzy rywalizowali w sześciu konkurencjach (spacer farmera 2×125 kg,  przenoszenie tarczy 130 kg, uchwyt herkulesa, przetaczanie opony 320 kg, wyciskanie axla 110 kg oraz przeciąganie samochodu na czas). Zwycięstwo, z wynikiem 52 pkt odniósł Michał Węglicki z Mławy. Na drugim miejscu uplasował się Martynas Vaitkevicius (48,5 pkt) zaś na najniższym stopniu podium stanął Piotr Kowalewski (48 pkt). W przerwie konkurencji odbył się pokaz tańca pole dance w wykonaniu Arlety Aleksandrowicz oraz Laury Marcińczyk.

W zmaganiach dla publiczności – trójboju siłowym udział wzięło 8 zawodników, którzy konkurowali w podciąganiu na drążku, brzuszkach na czas oraz pompkach na poręczach. Triumf odniósł Artur Szuszkiewicz zdobywając 99 punktów, drugi był Bartosz Wiszniewski (96 pkt), a na najniższym stopniu podium uplasował się właściciel firmy Majster – Arkadiusz Bernat (92 pkt).

Klasyfikacja MAJSTER Festiwal Siły:

  1. Michał Węglicki – 52 pkt
  2. Martynas Vaitkevicius – 48,5 pkt
  3. Piotr Kowalewski – 48 pkt
  4. Mateusz Wrzesiński – 39,5 pkt
  5. Dariusz Nowosielski – 35 pkt
  6. Marius Janciukas – 30 pkt
  7. Max Mioduszewski – 29 pkt
  8. Mateusz Skrzat – 23 pkt
  9. Paweł Dmitruk – 11 pkt
  10. Mateusz Mroczek – 4 pkt

Klasyfikacja trójboju siłowego:
1. Artur Szuszkiewicz – 99 pkt
2. Bartosz Wiszniewski – 96 pkt
3. Arkadiusz Bernat – 92 pkt
4. Dariusz Ziarko – 89 pkt
5. Sokołowski Artur – 79 pkt
5. Sebastian Czartuliński – 79 pkt
7. Wojciech Kardel – 77 pkt
8. Tomasz Jackiewicz – 67 pkt

Fotorelacja z wydarzeń na FACEBOOK

7 sierpnia 2017 10:40