Sportowe Ferie w Suwałkach rozpoczęte.


Wielki Sportowy Karnawał, który w niedzielne popołudnie (21.01.2018 r.) odbył się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpoczął sportowe ferie w Suwałkach. Była to już czwarta edycja tego wydarzenia, które do hali przyciąga setki suwalczan.

Tegoroczne wydarzenie, wzorem lat ubiegłych, było niezwykle kolorowe i obfitujący w wiele atrakcji. Już od godziny 13:00 Suwalczanie licznie ruszyli do stoisk przygotowanych przez partnerów, aby wziąć czynny udział w  prowadzonych zajęciach i zdobyć „Suwale” – specjalną walutę, za którą na zakończenie Wielkiego Sportowego Karnawału uczestnicy licytowali nagrody – niespodzianki.

Wszystkie stoiska cieszyły się dużą popularnością. Suwalski Klub Teakwondo HUZAR oraz sekcja bokserska OSiR prowadziły treningi sportów walki, chętni mogli wziąć udział również w krótkich sparingach. Akademia 2012 prowadziła cały szereg zajęć piłkarskich – były piłkarzyki stołowe, bilard nożny i strzały do bramy celnościowej. Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej dla najmłodszych odbywały się w sekcji Socatots Piłkarskie Maluszki. Ogromną popularnością wśród najmłodszych uczestników cieszyła się strefa przygotowana przez Bajkowo. Tutaj dominowały zabawy na „dmuchańcach” oraz strefa bajkowych animacji (m.in. malowanie twarzy, skręcanie balonów etc.). Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia na ściance wspinaczkowej, która w niedzielne popołudnie była otwarta dla każdego, kto chciał sprawdzić swoje umiejętności wspinaczkowe. Równie oblegana była strefa programu „Lekkoatletyka dla każdego”. Zarówno najmłodsi jak i nieco starsi mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności w biegu przez płotki, rzucie mini oszczepem czy też na drabince koordynacyjnej.

Po treningach ruchowych, które wymagały nie lada wysiłku, w sekcji  modelarstwa lotniczego OSiR można było wykonać model oraz sprawdzić jego właściwości lotne. Natomiast na stoisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prof. E. Szczepanika w Suwałkach ratownicy oraz studenci bezpłatnie wykonywali pomiar cukru w organizmie jak również prowadzili działania edukacyjne w zakresie pierwszej pomocy.

W międzyczasie uczestnicy Wielkiego Sportowego Karnawału 2018 wzięli udział w Zumbie prowadzonej przez Studio Dance Fit Lidia Kulik. Gwiazdą Wielkiego Sportowego Karnawału był Teatr Ognia Flash Zone z Gołdapi. Widowsikowe pokazy tańca LED SHOW w wykonaniu młodych artystów z Domu Kultury w Gołdapi zgromadzeni w hali Suwalczanie nagradzali gromkimi oklaskami.

Od dzisiaj przez całe ferie zimowe Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach przygotował dla dzieci i młodzieży wiele atrakcji. Szczegółowy program ferii znajduje się TUTAJ.

Zapraszamy do galerii na FACEBOOK.

22 stycznia 2018 11:19