Sportowe miasto – aktywna strefa Jarmarku Kamedulskiego


Nadchodzące obchody dni Suwałk, to bogaty program atrakcji przygotowanych przez miejskie jednostki organizacyjne. Podczas tak ważnego wydarzenia nie może również zabraknąć działań adresowanych do mieszkańców zainteresowanych aktywnym spędzaniem wolnego czasu. Dlatego też tegoroczną częścią Jarmarku Kamedulskiego będzie strefa „Sportowe Miasto” do której zaprasza Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

W sobotę (14.08.2021 roku) na suwalskich bulwarach, w bezpośrednim sąsiedztwie Galerii Sztuki „Stara Łaźnia”, będzie odbywał się piknik sportowo-rekreacyjny ze strefą animacji, w tym zabaw dla najmłodszych prowadzonych przez animatorów wraz z Misiem Uśmichem. a także strefą wyjątkowych dmuchańców. Pojawią się w niej m.in. oceaniczny plac zabaw, kolorowa zjeżdżalnia Pieniny o wysokości ponad 6 metrów oraz arena przypominająca rzymskie Koloseum z możliwością walki gladiatorów. Poszukujący rozrywki w „amerykańskim stylu” będą mogli spróbować swoich sił na symulatorze RODEO z mechanicznym bykiem. W strefie dmuchańców pojawi się również wywołujący wiele pozytywnych emocji Bungee Run Fun.

Odwiedzający sobotnim popołudniem suwalskie bulwary, będą mogli spróbować swoich sił w strefie sprawnościowych gier rodzinnych. W programie m.in. wyścigi w workach, przeciąganie liny, konkurs żonglerki piłką i wiele innych integrujących działań.

Ponadto, w strefie aktywnego wypoczynku, zostanie przeprowadzona rywalizacja w zwisie na drążku stacjonarnym na czas oraz konkurs łuczniczy. Fani sportowej rywalizacji z pewnością wezmą udział w meczu Beach Tennisa i Speed-ball’a.

W przerwie od sportowych zmagań będzie można skorzystać ze strefy relaksu, gdzie znajdą się wygodne pufy i leżaki.

Wydarzenie rozpocznie się już o godz. 11:00 i potrwa do godz. 18:00.

Fot. Fast event

10 sierpnia 2021 08:39