Sportowe pożegnanie lata!


Ostatni weekend sierpnia będzie obfitował w wiele sportowych wydarzeń w Suwałkach. Zaczynając od rozgrywek na Stadionie Miejskim w Suwałkach, przez galę boksu, a kończąc na Sportowym Zakończeniu Wakacji nad zalewem Arkadia. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych!

Piłka nożna dla dużych i małych

Fanki i fanów piłki nożnej zapraszamy już jutro na Stadion przy ul. Zarzecze 26, gdzie odbędzie się I kolejka II Ligi Piłki Nożnej. Wigry Suwałki na swoim obiekcie podejmą Olimpię Elbląg.  Początek spotkania  o godzinie 18.00.

To nie koniec atrakcji na suwalskim Zarzeczu. Kolejnego dnia, w sobotę rozpocznie się dwudniowy VIII Turniej Piłkarski im. Grzegorza Wołągiewicza pod Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk. W rozgrywkach, które rozpoczynają się od godziny 9.30  suwalczanie  będą mogli obserwować młodych piłkarzy z  czołowych polskich klubów m.in. Wisła Kraków, Lech Poznań i Lechia Gdańsk. W roli gospodarza wystąpią młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki.

Pierwsza gala bokserska w Suwałki Arenie!

Tego samego dnia, w sobotę odbędzie się gala Knockout Boxing Night 12. Na Suwałki Arenie wystąpi fenomenalny Maciej Sulęcki, popularny „Sticzu”, a jego przeciwnikiem będzie Ormianim o przydomku „Bestia ze wschodu” – Sasha Yengoyan. Ponadto, na ringu zobaczymy m.in. Kamila Bednarka, Przemysława Zyśka, Mateusza Tryca i wiele innych znakomitych pięściarzy. Wszystkim, którzy w sobotę, 29 sierpnia  zdecydują się  na oglądanie pięściarskiego widowiska czeka łącznie 7 walk zawodowych na najwyższym poziomie!

Sportowe Zakończenie Wakacji nad zalewem Arkadia

Natomiast w niedzielę Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował  szereg wydarzeń pod jedną wspólną nazwą „Sportowe Zakończenie Wakacji”. Od godz. 14:00 nad zalewem Arkadia suwalskie rodziny będą rywalizować w kilku konkurencjach takich jak: wyścigi z jajkiem, rzut do celu, bieg z szarfą oraz wyścigi w workach.

Tego dnia, oprócz familijnych rywalizacji, będzie czekało mnóstwo atrakcji. Dokładnie o godzinie 14:00 rozpocznie się blok zabaw dla dzieci i młodzieży. Dla najmłodszych – zabawy z animatorem, gry i konkursy oraz strefa Football Baby oraz Football Academy Suwałki.

Starsi miłośnicy piłki nożnej będą mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w warsztatach dryblingów najlepszych zawodników świata prowadzonych przez łódzką grupę „Mekka Street”. Ponadto pokazy freestyle football oraz Panna Show, czyli gra na siaty.

27 sierpnia 2020 18:30