Sportowe Zakończenie Wakacji – pomimo deszczowej pogody


Niesamowite emocje, duża dawka zabawy i śmiechu. Tak można podsumować Sportowe Zakończenie Wakacji, które odbyło się w minioną niedzielę. W związku z deszczową pogodą wszystkie przygotowane atrakcje zostały przeniesione do hali sportowej przy ul. Wojska Polskiego 2. Nie przeszkodziło to jednak w spędzeniu miłego, rodzinnego popołudnia.

Na miłośników piłki nożnej czekało wiele atrakcji. Od godziny 14.00 instruktorzy z łódzkiej grupy Mekka Street przeprowadzili warsztaty dryblingów najlepszych zawodników świata. Nie zabrakło również pokazów Freestyle football, gry na siaty –„Panna show” oraz konkursów z nagrodami.

Ponadto po raz pierwszy, suwalskie rodziny wzięły udział w Rodzinnych Rozgrywkach Sportowych. Łącznie swój akces zgłosiło 15 drużyn. Wystartowały one w pięciu konkurencjach – przenoszenie piłeczek, skokach w workach, układaniu wyrazów z literek, rzucie do celu oraz bieg z szarfami. Ostatecznie zwyciężyła rodzina Walukiewiczów – „Loczki”.

W minioną niedzielę, odbyło się również podsumowanie rozgrywek piłkarskich w ramach projektu Eurofutbol – Wygraj z nudą!. Młodzi sympatycy piłki nożnej przez ostatnie dwa miesiące rozegrali łącznie pięć turniejów na boisku typu orlik przy Szkole Podstawowej nr 10.  Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: U-11 i  U16. W młodszej grupie zwyciężyła drużyna „Dlaczego my”, natomiast w starszej – „FC Zwierzaki”. Trenerem obu drużyn był – Tomasz Kościński. W tegorocznej edycji, nagrodzono aż ośmiu najlepszych zawodników. Zostali nimi – Jan Kondracki, Piotr Statkiewicz, Nikodem Kruszewski, Antoni Daniłowicz, Kacper Niewialis, Maciej Opanowski, Ryan Dobkiewicz oraz Hubert Szczerbowski.

Ponadto na najmłodszych uczestników wydarzenia pn. Sportowe Zakończenie Wakacji czekały animacje, która prowadziła Iza Korżyńska oraz strefa Football Baby i Football Academy Suwałki..

31 sierpnia 2020 15:01