Sportowy początek ferii zimowych w Suwałkach


Wielki Sportowy Karnawał, który w niedzielne popołudnie (20.01.2019 r.) odbył się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpoczął sportowe ferie w Suwałkach. Była to już piąta edycja tego wydarzenia, które do hali przyciąga setki suwalczan.

Tegoroczne wydarzenie, wzorem lat ubiegłych, było niezwykle kolorowe i obfitujące w wiele atrakcji. Już od godziny 13:00 Suwalczanie licznie ruszyli do stoisk przygotowanych przez partnerów, aby wziąć czynny udział w  prowadzonych zajęciach i zdobyć „Suwale” – specjalną walutę, za którą na zakończenie Wielkiego Sportowego Karnawału uczestnicy licytowali nagrody – niespodzianki.

Wszystkie stoiska cieszyły się dużą popularnością. Sekcja bokserska OSiR prowadziła treningi sportów walki, chętni mogli wziąć udział również w krótkich sparingach. Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej dla najmłodszych odbywały się w sekcji Football Baby. Ogromną popularnością wśród najmłodszych uczestników cieszyła się strefa przygotowana przez Fundację „Dr Clown” oraz Pszczółkę Maję. Tutaj dominowały zabawy na „dmuchańcach” oraz strefa animacji (m.in. malowanie twarzy, skręcanie balonów etc.). Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia na ściance wspinaczkowej, która w niedzielne popołudnie była otwarta dla każdego, kto chciał sprawdzić swoje umiejętności wspinaczkowe. Równie oblegana była strefa programu „Lekkoatletyka dla każdego”. Zarówno najmłodsi jak i nieco starsi mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności w biegu przez płotki, rzucie do celu czy też na drabince koordynacyjnej.

Po treningach ruchowych, które wymagały nie lada wysiłku, w sekcji  modelarstwa lotniczego OSiR można było wykonać model samolotu oraz sprawdzić jego właściwości aerodynamiczne. Natomiast na stoisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prof. E. Szczepanika w Suwałkach  studenci pielęgniarstwa bezpłatnie wykonywali pomiar ciśnienia jak również prowadzili działania edukacyjne w zakresie pierwszej pomocy.

W międzyczasie uczestnicy Wielkiego Sportowego Karnawału 2019 wzięli udział w Zumbie prowadzonej przez Studio Dance Fit Lidia Kulik oraz w treningu przeprowadzonym przez Suwalski Klub Aikido KRESMENI oraz klub kickboxingu Bracia Jaćwieży Fight & Fit Gym .

Zapraszamy do galerii na FACEBOOK.

21 stycznia 2019 11:28