Sportowy Weekend #11 – batalia z „Gdańskimi Lwami”


Przed nami kolejna odsłona cotygodniowego Sportowego Weekendu #11. Rozpoczniemy już w piątkowy wieczór, kiedy to w hali sportowo-widowiskowej „Suwałki Arena” do sportowej batalii przystąpią siatkarze Ślepska Malow Suwałki i Trefla Gdańsk. W sobotę, punktualnie w południe w podwarszawskim Pruszkowie, Wigry Suwałki podejmą miejscowy klub Znicz.

Ruszyła maszyna…?

W meczu 25. kolejki siatkarskiej PlusLigi, siatkarze Ślepska Malow Suwałki podejmą przed własną publicznością Trefl Gdańsk. Po spektakularnym zwycięstwie z Asseco Resovią Rzeszów stosunkiem 1-3, podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza mogą spać spokojnie, gdyż pewnym zwycięstwem zapewnili sobie bezpieczną przewagę nad ostatnią w tabeli Stalą Nysa. Choć utrzymanie jest pewne to wszyscy wiemy, iż „apetyt rośnie w miarę jedzenia”.

Gdańszczanie znajdują się aktualnie na dziewiątej lokacie w tabeli, a dodatkowo mają do rozegrania dwa zaległe mecze. Informacja ta jest kluczowa, bowiem powodzenie w tych spotkaniach otwiera drogę „Gdańskim Lwom” do finałowej ósemki i tym samym fazy play-off.

W pierwszym meczu obu ekip Ślepsk Malow Suwałki wygrał w Gdańsku 1-3. Warto wspomnieć, że w pięciu dotychczas rozegranych meczach w ramach siatkarskiej PlusLigi, gdańszczanie triumfowali jedynie raz.

Czy Suwałki Arena pozostanie twierdzą nie do zdobycia? Początek meczu o godzinie 17:30. Transmisja na antenie Polsat Sport i Polsat Box Go.

Kontynuować wiosenną, zwycięską passę!

Trzema zwycięstwami i cennym remisem Wigry Suwałki przywitały wiosnę w eWinner II lidze! Przed podopiecznymi trenera Grzegorza Mokrego niedaleka podróż do podwarszawskiego Pruszkowa, gdzie zawodnicy podejmą miejscowy klub Znicz.

Rywale suwalczan plasują się na 10. pozycji w tabeli. Rundę wiosenną rozpoczęli od zwycięstw z KKS Kalisz, Grodziskiem Grodzisk Mazowiecki i Garbarnią Kraków, po drodze ulegając jedynie wiceliderowi – Chojniczance Chojnice i rezerwom Lecha Poznań. W jesiennej konfrontacji obu ekip na suwalskim Zarzeczu padł remis 1-1. Uwzględniając powyższe, możemy być świadkami naprawdę zaciętego i ciekawego meczu. Pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmi w najbliższą sobotę, punktualnie o godzinie 12:00, a areną zmagań będzie Stadion Miejskiego Klubu Sportowego Znicz Pruszków przy ul. Bohaterów Warszawy 4.

25 marca 2022 10:11