Sportowy Weekend #14 – Wielka Sobota na Zarzeczu!


Piątek to czas na kolejną odsłonę cotygodniowego Sportowego Weekendu #14. W Wielką Sobotę zawodnicy suwalskich Wigier zmierzą się przed własną publicznością z Hutnikiem Kraków. Choć goście znajdują się w strefie spadkowej eWinner II ligi, mecz z pewnością nie będzie jednostronną potyczką.

Pozory mogą mylić

Po zwycięstwie nad rezerwami Śląska Wrocław, piłkarze suwalskich Wigier podejmą przed własną publicznością zawodników z Krakowa. Hutnik pomimo faktu, że znajduje się w strefie spadkowej i walczy o utrzymanie w rozgrywkach eWinner II ligi – z ostatnich czterech spotkań zanotował jedynie jedną porażkę. W konfrontacji z wiceliderem rozgrywek – Chojniczanką Chojnice – stracili decydującą o wyniku bramkę w samej końcówce meczu. Suwalczanie muszą zachować zimną krew, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony i sprawić kibicom wielkanocny prezent w postaci 3 punktów.

Podopieczni trenera Grzegorza Mokrego zajmują obecnie piąte, premiowane prawem do udziału w barażach miejsce w tabeli ligowej. Drużyna punktuje regularnie, a każdy zdobyty punkt przybliża szanse powrotu do Fortuna I ligi. Jednakże, do końca sezonu jeszcze daleka droga. Warto jednak z optymizmem patrzeć w przyszłość i trzymać kciuki za biało-niebieskich!

Początek spotkania w Wielką Sobotę o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim w Suwałkach przy ul. Zarzecze 26.

15 kwietnia 2022 10:09