Sportowy Weekend #17 – nowy punkt na sportowej mapie miasta!


Piątek to czas na kolejną odsłonę cotygodniowego Sportowego Weekendu #17. Na sportowej mapie naszego miasta pojawił się nowy punkt. Już jutro o godzinie 15:00 nastąpi oficjalne otwarcie suwalskiego Bike Parku przy ul. Moniuszki! Po hucznych obchodach „Wigierskiej Majówki” połączonej z jubileuszem 75-lecia SKS Wigry Suwałki oraz 10-lecia Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki, biało-niebiescy powracają do walki o ligowe punkty. W sobotę przed własną publicznością zmierzą się z rezerwami poznańskiego Lecha. 7 maja poznamy także klubowego Mistrza Polski w Badmintonie!

Nowy punkt na sportowej mapie miasta!

Już w najbliższą sobotę o godzinie 15:00 przy ul. Moniuszki odbędzie się oficjalne otwarcie suwalskiego Bike Parku! Jest to jeden ze zwycięskich projektów Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego. Zaprojektowała go i wykonała spółka Velo Projekt z Warszawy, która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Zespół torów rowerowych Bike Parku składa się z:

Dirt parku zawierającego dwie linie przeszkód z najazdami,

Mini pumptracku – tor dla dzieci w wieku 3-6 lat,

Pumptracku – uniwersalny tor dla wszystkich grup wiekowych o nawierzchni bitumicznej.

Ponadto na Bike Parku znajduje się plac wypoczynkowy, który wyposażony jest między innymi w ławki, stojaki rowerowe, a także stację naprawy rowerów. Podczas oficjalnego otwarcia czeka nas konkurs: „Przejazd na czas!”, a także niepowtarzalna okazja do konsultacji z wyczynowymi rowerzystami! Będzie również możliwość oddania swojego sprzętu do serwisu rowerowego, gdzie zajmą się nim wykwalifikowani specjaliści! Na otwarcie zapraszają: Pogodne Suwałki, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, „TANDEM – Rowery markowe”.

Walka o udział w barażach trwa!

Tylko kilka kroków dzieli biało-niebieskich od zapewnienia sobie udziału w barażach o pierwszą ligę. Aż sześć punktów przewagi dzieli podopiecznych Grzegorza Mokrego od siódmej w tabeli ligowej Raduni Stężyca. Już jutro o godzinie 17:00 Wigry Suwałki podejmą przed własną publicznością w ramach 32. kolejki e-Winner II ligi rezerwy poznańskiego Lecha. Możemy być świadkami niezwykle zaciętego pojedynku, bowiem rywale także walczą o zakwalifikowanie się do spotkań barażowych.

Jak prezentuje się forma strzelecka obydwu ekip? W ostatnim ligowym spotkaniu Lech II Poznań pokonał KKS Kalisz 1:0, Wigry natomiast w meczu jubileuszowym z okazji 75-lecia klubu pokonały Granicę Kętrzyn aż 5:0.

Kto sięgnie po tytuł mistrzowski?

Już 7 maja poznamy klubowego MISTRZA POLSKI w badmintonie. W finałach LOTTO Ekstraligi rywalizować będą 4 najlepsze ekipy fazy zasadniczej trwającego sezonu. Punktualnie o godzinie 10:00 w półfinałach zmierzą się ABRM Warszawa vs. UKS Unia Bieruń oraz UKS HUBAL Białystok vs. SKB Litpol-Malow Suwałki. Walka o medale rozpocznie się o godzinie 18:00!
 
Transmisja wideo dostępna będzie na sport.tvp.pl oraz na kanale YouTube LOTTO Ekstraligi Badmintona.
TRANSMISJA

6 maja 2022 14:52