Sportowy Weekend #18 – sprawdzian przed Mistrzostwami Polski!


Piątek to czas na kolejną odsłonę cotygodniowego Sportowego Weekendu #18! Przez trzy dni hala widowiskowo-sportowa „Suwałki Arena” będzie główną areną zmagań XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Siatkówce Chłopców! W niedzielę na Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś w Suwałkach czeka nas decydujący sprawdzian przed zbliżającymi się wielkimi krokami 98. PZLA Mistrzostwami Polski. Mityng Lekkoatletyczny Podlaskie Athletics Team zgromadzi w Pogodnych Suwałkach najlepszych sportowców – między innymi tych, którzy reprezentują województwo podlaskie. Ostatni dzień tygodnia to również wyjazdowy mecz suwalskich Wigier z Garbarnią Kraków. Choć biało-niebiescy zapewnili już sobie udział w barażach o awans do Fortuna 1 Ligi, nie zamierzają spuszczać z tonu. Osoby, które lubią łączyć dobrą zabawę z aktywnością fizyczną zapraszamy na zawody parkour w Movement Arena Suwałki.

XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Siatkówce

Od piątku do niedzieli hala widowiskowo-sportowa „Suwałki Arena” będzie główną areną zmagań XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Siatkówce Chłopców! W kadrze województwa podlaskiego znalazło się 7 zawodników SUKSS Suwałki, 3 Tytanów Białystok i 2 BAS Białystok.

W grupie C reprezentacja Województwa Podlaskiego zmierzy się z Woj. Mazowieckim, broniącym tytułu Woj. Opolskim i Woj. Warmińsko-Mazurskim. W sobotę czekają nas ćwierćfinały i półfinały, natomiast w niedzielę wielki finał!

Decydujący sprawdzian przed 98. PZLA Mistrzostwami Polski

Już 15 maja od godziny 13:00 na Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś czeka nas decydujący sprawdzian przed zbliżającymi się wielkimi krokami 98. PZLA Mistrzostwami Polski. Mityng Lekkoatletyczny Podlaskie Athletics Team, którego organizatorem jest Fundacja Kamili Skolimowskiej zgromadzi w Pogodnych Suwałkach najlepszych sportowców – między innymi tych, którzy reprezentują województwo podlaskie.

Nie zabraknie uznanych polskich lekkoatletów, którzy występowali z orzełkiem na piersi na największych imprezach rangi międzynarodowej. Swój udział zadeklarowali między innymi młociarz Wojciech Nowicki – złoty medalista minionych Igrzysk Olimpijskich Tokyo 2020, a także Natalia Kaczmarek, Michał Haratyk, Paweł Fajdek oraz wielu innych utalentowanych zawodników, którzy z dumą reprezentują Polskę na arenie sportowej.

Pewny udział w barażach!

Przed zakończeniem sezonu podopieczni trenera Grzegorza Mokrego zapewnili sobie udział w barażach o awans do Fortuna I Ligi. Sytuacja klubu może okazać się jeszcze lepsza – prześcigając w tabeli ligowej wyżej notowany Motor Lublin, Wigry uzyskałyby prawo do występu przed własną publicznością.

Suwalczanie w ostatnim czasie prezentowali się z bardzo dobrej strony. Na sześć ostatnich meczy, aż pięć razy inkasowali pełną pulę punktów (w tym walkower z GKS-em Bełchatów). W trakcie trwania tej imponującej passy, jedynie Pogoń Siedlce pokrzyżowała plany biało-niebieskich, zwyciężając na swoim obiekcie w ostatniej minucie spotkania stosunkiem 3-2.

Mecz w ramach 33. kolejki e-Winner II Ligi pomiędzy Garbarnią Kraków a Wigrami Suwałki rozpocznie się 15 maja o godzinie 17:00.

Ogólnopolska Liga Parkour zawita do Suwałk!

Ogólnopolska Liga Parkour to cykl zawodów parkour organizowanych w różnych miastach Polski, na zakończenie którego odbywa się finał. 15 maja o godzinie 10:00 w suwalskiej Movement Arenie odbędą się eliminacje do finałów ogólnopolskich, które 18 czerwca również odbędą się w Pogodnych Suwałkach!

W Ogólnopolskiej Lidze są 4 kategorie wiekowe:

  • Do 9 lat – osoby urodzone po 01.01.2012,
  •  Do 12 lat – osoby urodzone po 01.01.2009,
  • Do 15 lat – osoby urodzone po 01.01.2006,
  • 16 + lat – osoby urodzone przed 01.01.2006, trenujące amatorsko w akademiach lub samodzielnie.

Rywalizacja przebiegać będzie w 4 konkurencjach:

  • Konkurencja główna – Speed Challenge – trasa z przeszkodami, którą należy pokonać w jak najkrótszym czasie,
  • 3 konkurencje dodatkowe – Kong2prec, TicTac oraz Wbitka na czas.

Do finału zakwalifikują się zawodnicy, którzy uzyskają najlepsze wyniki w danych zawodach! Więcej szczegółów na stronie facebookowej wydarzenia.

13 maja 2022 12:47