Sportowy Weekend #19 – postawić kropkę nad „i”


Jak w co każdy piątek, rozpoczynamy kolejną odsłonę Sportowego Weekendu #19! Od soboty do poniedziałku w Markach k. Warszawy rozgrywane będą YONEX Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Badmintonie! Swój udział zadeklarowali między innymi zawodnicy Drużynowego Mistrza Polski – SKB Litpol-Malow Suwałki. W niedzielę Wigry Suwałki na Zarzeczu zmierzą się z Pogonią Grodzisk Mazowiecki – mecz ten może przesądzić, czy barażowe spotkanie z Motorem Lublin również odbędzie się w Pogodnych Suwałkach.

Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców

Już w najbliższy weekend i poniedziałek w Markach k. Warszawy odbędą się YONEX Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Badmintonie. Swój udział zadeklarowali między innymi zawodnicy Drużynowego Mistrza Polski – SKB Litpol-Malow Suwałki. Spośród podopiecznych trenera Jerzego Dołhana, w Markach zaprezentują się: Maksim Ovchinnikov, Michał Sobolewski, Adam Szolc, Robert Cybulski, Aleksandra Goszczyńska, Karolina Szubert oraz Ulyana Volskaya.

Organizator mistrzostw, WWL Badminton Club, zaprasza do hali MCER w Markach, ul. Wspólna 40.

 

Plan zawodów:

Sobota, 21.05.2022 r.

9:15 – odprawa techniczna i sędziowska,
10:00 – rozpoczęcie gier,
12:00 – uroczyste otwarcie mistrzostw,
12:20 – cd. gier,
20:00 zakończenie gier,
20:00-23:00 – turniej VIP.

 

Niedziela, 22.05.2022 r.

10:00 – ćwierćfinały,
16:00 – półfinały,
20:00 zakończenie gier.

 

Poniedziałek, 23.05.2022 r.

10:00 – rozpoczęcie gier finałowych.

WYNIKI LOSOWANIA

Postawić kropkę nad „i”

Podopieczni trenera Grzegorza Mokrego mają świadomość, że na tym etapie rozgrywek „gra jest warta świeczki”. Zanim rozpoczną się baraże o udział w Fortuna I lidze, biało-niebiescy w ramach ostatniej, 34. kolejki e-Winner II ligi podejmą przed własną publicznością Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Jeżeli na własnym obiekcie uda się pokonać zdegradowany już zespół z województwa mazowieckiego, a Motor Lublin nie zwycięży w meczu wyjazdowym z Wisłą Puławy – spotkanie o awans zostanie rozegrane w Suwałkach.

Prawie miesiąc trwa zwycięska passa Wigier. 4 zwycięstwa pod rząd (w tym walkower z GKS Bełchatów) to rezultat, który świadczy o wysokiej formie zespołu. Biało-niebiescy ostatnią porażkę zaliczyli 23 kwietnia, kiedy to w ostatnich minutach emocjonującego meczu stracili bramkę z Pogonią Siedlce.

Spotkanie pomiędzy Wigrami Suwałki a Pogonią Grodzisk Mazowiecki odbędzie się 22.05 (niedziela) o godzinie 12:30 na Stadionie Miejskim w Suwałkach przy ul. Zarzecze 26. Trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik biało-niebieskich w ostatnim meczu fazy zasadniczej e-Winner II ligi!

 

20 maja 2022 12:52