Sportowy weekend

20160806_144017

Za nami niezwykle sportowy weekend. Trzy duże wydarzenia sportowe organizowane przez Ośrodek sportu i Rekreacji w Suwałkach zgromadziły wielu uczestników oraz kibiców. W sobotę nad Zalewem Arkadia odbyły się zawody Siłacz Suwalszczyzny 2016, których Głównym Sponsorem była firma MAJSTER oraz Pogodne Suwałki CUP – silnie obsadzony turniej siatkówki plażowej.

Na starcie Siłacza Suwalszczyzny stanęło ośmiu zawodników, którzy rywalizowali w sześciu konkurencjach (spacer farmera, martwy ciąg, wyciskanie, przetaczanie opony, przenoszenie beczek, przeciąganie ciągnika). Zwycięstwo, z wynikiem 46 pkt odniósł Piotr Kowalczyk z Augustowa. Na drugim miejscu uplasował się Grzegorz Łaniewski (42,5 pkt) zaś na najniższym stopniu podium stanął Artur Skorupa (34,5 pkt).

Równie wielkie emocje towarzyszyły rozgrywanemu na Suwalskiej Beach Arenie turniejowi siatkówki plażowej Pogodne Suwałki CUP. W bardzo silnie obsadzonym turnieju zwycięstwo odniosła para z Radomia Kiernoz Bartłomiej / Malec Bartłomiej, która w wielkim finale pokonała parę z Gdańska Zięba Mateusz / Białecki Adrian. Na najniższym stopniu podium stanął duet z Olsztyna Borkowski Adam / Maluchnik Rafał, którzy w finale pocieszenia pokonali parę z Augustowa Szlejter Mariusz / Iwanowicz Wojciech.

Nie mniej ciekawie było na kortach Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wojska Polskiego 17. W minioną sobotę odbył się trzeci i ostatni turniej z cyklu Grand Prix w tenisie ziemnym o Puchar Prezydenta miasta Suwałk. Turniej wygrał Adam Cąkała (Suwałki) przed Tomaszem Sokołem (Białystok) oraz Robertem Usarkiem (Suwałki). Cały cykl Grand Prix zdominowali Suwalczanie. Zwyciężył Robert Usarek przed Adamem Cąkałą oraz Filipem Olszewskim.

9 sierpnia 2016 08:45