Sportowy Weekend #2 – piłkarsko w Suwałkach, siatkarsko w Iławie


Wraz z piątkiem rozpoczynamy kolejną odsłonę Sportowego Weekendu. Osoby, które jeszcze nie zagospodarowały czasu na dzisiejszy wieczór są mile widziane na trybunach hali sportowej OSiR. Natomiast miłośnicy siatkarskich emocji z pewnością nie mają wątpliwości, jak spędzić z kolei sobotnie popołudnie. O godzinie 14:45 w Iławie Ślepsk Malow Suwałki podejmie w meczu wyjazdowym drużynę Indykpol AZS Olsztyn. Spotkanie transmitowane będzie na antenie Polsat Sport.

Półmetek piłkarskich piątków

Już dzisiaj o godzinie 18:30 usłyszymy pierwszy gwizdek arbitra, który zainauguruje 6. kolejkę RESO Suwałki Football League. Warto wspomnieć, że to już półmetek tegorocznych rozgrywek, więc każdy wywalczony punkt jest na wagę złota. Drużyny starające się o fotel lidera nie mogą pozwolić sobie na błędy, gdyż każdy stracony punkt oddala ich od upragnionego celu. Spoglądając na dotychczasowe rezultaty i sytuację w tabeli, najbliższa kolejka będzie niezwykle ciekawa. Czy młodzi i ambitni zawodnicy SALOS-u nawiążą kontakt z bardziej doświadczoną drużyną Opakowań Kartex? Czy Skupski Team Sejny po ostatniej dotkliwej porażce zdoła się odbudować? Czy „Wojskowi” zrobią zdecydowany krok w kierunku fotelu lidera? Osoby, które zasiądą dzisiejszego wieczora na trybunach hali sportowej OSiR z pewnością się o tym przekonają. Dodatkowo, dzięki aplikacji Virium możecie być pewni, że żaden wynik nie umknie Waszej uwadze – a to wszystko w zasięgu smartfona.

Terminarz:

18:30 Verta Suwałki – Szkarnulis Team Sejny
19:00 Opakowania Kartex Suwałki – SALOS Suwałki
19:30 Technika Grzewcza „ZUH” – Gmina Puńsk
20:00 Skupski Team Sejny – Alex Szklarz
20:30 Gmina Suwałki – 14. PPPanc Decco Suwałki
21:00 Porta Active Team – Euromaster Gniedziejko

Siatkarskie derby północy. 3 punkty potrzebne od zaraz

Tym razem zawodnicy Ślepska Malow Suwałki odwiedzą Iławę. W sobotnie popołudnie, punktualnie o godzinie 14:45 rozpocznie się mecz w ramach 16. kolejki PlusLigi, a rywalem biało-niebieskich będzie dobrze znana drużyna Indykpol AZS Olsztyn. Choć 2 ostatnie spotkania z serii „derby północy” padły łupem zawodników z Warmii i Mazur, smak zwycięstwa nie jest obcy również naszym zawodnikom. Triumf w tym spotkaniu jest o tyle istotny, iż suwalczanie zajmują 13. miejsce w tabeli, wyprzedzając jedynie Stal Nysę. Spotkanie „za trzy punkty” z pewnością podniosłoby na duchu naszych zawodników i dało solidną dawkę motywacji na kolejne spotkania. Trzymamy kciuki za pozytywny wynik!

14 stycznia 2022 15:05