Sportowy Weekend #6 – przedostatnia odsłona piłkarskich piątków!


Rozpoczynamy kolejną odsłonę Sportowego Weekendu! Już dzisiaj, wyjątkowo o godzinie 17:30 czeka nas przedostatnia, X kolejka cotygodniowych rozgrywek RESO Suwałki Football League. Na kibiców zgromadzonych na trybunach hali sportowej OSiR czeka spora dawka sportowych wrażeń, bowiem walka o tytuł mistrzowski wkracza w decydującą fazę. W niedzielę do batalii o kolejne ligowe punkty przystąpią siatkarze Ślepska Malow Suwałki, którzy podejmą aktualnego mistrza Polski!

Kto sięgnie po tytuł mistrzowski?

W piątkowe popołudnie, od godziny 17:30 na hali sportowej OSiR przy ul. Wojska Polskiego rozegramy przedostatnią, X kolejkę RESO Suwałki Football League. Na dobry początek młodzi zawodnicy suwalskiego SALOS-u podejmą Gminę Suwałki.

Faworytów do objęcia tytułu mistrzowskiego już znamy. Czy będziemy świadkami niespodzianek, które namieszają w ostatecznej klasyfikacji? Każdy, nawet najmniejszy błąd może nieść za sobą nieodwracalne skutki. Jedno jest pewne – w pogoni za triumfem, zawodnicy muszą postawić wszystko na jedną kartę!

Terminarz:

17:30 SALOS Suwałki – Gmina Suwałki

18:00 14. PPPanc Decco Suwałki – Gmina Puńsk

18:30 Porta Active Team – Opakowania Kartex Suwałki

19:00 Euromaster Gniedziejko – Verta Suwałki

19:30 Szkarnulis Team Sejny – Alex Szklarz

20:00 Technika Grzewcza „ZUH” – Skupski Team Sejny

 

Mistrz Polski z mistrzami olimpijskimi w składzie

Najbliższy rywal biało-niebieskich zajmuje obecnie drugie miejsce w lidze ze stratą trzech punktów do lidera. Mowa o aktualnym mistrzu Polski – Jastrzębskim Węglu. Po przerwie spowodowanej przymusową izolacją w związku z zakażeniami koronawirusem, gospodarze niedzielnego spotkania zdążyli rozegrać zwycięski mecz w ramach siatkarskiej Ligi Mistrzów z bułgarskim zespołem Hebar Pazardżik. Kibice zgromadzeni w hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu-Zdroju będą mieli okazję na żywo podziwiać akcje m.in. złotych medalistów olimpijskich z Tokyo 2020. W składzie Jastrzębskiego Węgla zagrają bowiem Benjamin Toniutti i Trévor Clévenot – siatkarze reprezentacji Francji.

Po dwóch zwycięstwach i nikłej porażce ze Stalą Nysa – długim spotkaniu przepełnionym nieoczekiwanymi zwrotami akcji, Suwalczanie nie są wcale na straconej pozycji. Z meczu na mecz widać poprawę w grze, a kluczem do sukcesu jest koncentracja i walka o każdą piłkę. Trzymamy kciuki za zwycięstwo biało-niebieskich! Początek spotkania o godzinie 14:45.

11 lutego 2022 15:22