Sportowy Weekend – do trzech zwycięstw z rzędu!


W nadchodzący weekend czeka nas kolejna dawka zdrowej, sportowej rywalizacji z udziałem suwalskich ekip. W sobotę Wigry Suwałki zmierzą się przed własną publicznością z Orłem Kolno. Zwycięstwo w tym spotkaniu byłoby trzecim ligowym triumfem biało-niebieskich pod rząd. Nasi siatkarze wyruszą do Krakowa, gdzie pierwszy raz w rozgrywkach PlusLigi podejmą Barkom Każany Lwów.

Dominacja w Okręgowym Pucharze Polski

4 punkty do pozycji lidera dzieli Wigry Suwałki po 12 kolejkach piłkarskiej IV Ligi Podlaskiej. W meczu minionej kolejki biało-niebiescy sprawili niespodziankę kibicom z „polskiego bieguna zimna” wygrywając na trudnym terenie z wiceliderem rozgrywek – Turem Bielsk Podlaski 2-4.

Spotkanie przeciwko drużynie z Kolna nie będzie pierwszą potyczką suwalczan w tym roku. W II rundzie Okręgowego Pucharu Polski podopieczni trenera Kamila Lauryna zdominowali przyjezdnych aż 4-0. Szkoleniowiec postawił na piłkarzy, którzy dotąd grali mniej, a końcowy wynik okazał się w pełni satysfakcjonujący.

Mecz Wigry Suwałki – Orzeł Kolno w ramach 13. kolejki IV Ligi Podlaskiej odbędzie się w sobotę (22.10) na Stadionie Miejskim przy ul. Zarzecze 26. Pierwszy gwizdek arbitra punktualnie o godzinie 13:00.

Nowy przeciwnik w siatkarskiej PlusLidze

Po raz pierwszy w historii w PlusLidze występuje zagraniczny zespół: Barkom Każany Lwów z Ukrainy. Drużyna w latach 2017-19 i 2021 zdobywała mistrzostwo swojego kraju. W tegorocznej edycji rozgrywek jeszcze nie zwyciężyli, choć dwa razy było naprawdę blisko. O końcowym wyniku w spotkaniach z Projektem Warszawa i GKS Katowice musiał zadecydować Tie-break.

„Nietoperze” w tym sezonie ligowym grają w Krakowie. I tam też udadzą się siatkarze z Suwałk. Mecz Barkom Każany LwówŚlepsk Malow Suwałki w ramach 5. kolejki PlusLigi odbędzie się w niedzielę (23.10) w hali na Suchych Stawach. Początek spotkania o godzinie 14:45.

21 października 2022 14:13