Sportowy Weekend – druga kolejka piłkarskiej TOP LIGI!


Piątek jest doskonałym dniem tygodnia do podsumowania nadchodzących wydarzeń sportowych, także tych z udziałem suwalskich klubów i drużyn sportowych. Druga kolejka piłkarskiej TOP LIGI MASTER zbliża się wielkimi krokami. Piątkowy wieczór zainauguruje spotkanie pomiędzy Gminą Suwałki, a ekipą FC Amsterdam. W niedzielę suwalskie Wigry czeka kolejny mecz wyjazdowy – tym razem przeciwko KS Wasilków. Ciekawie będzie również na terenach rekreacyjnych Zalewu Arkadia. Z okazji Dnia Dziecka PZW Koło nr 1 w Suwałkach organizuje zawody wędkarskie dla najmłodszych.

Kontynuacja piłkarskiej TOP LIGI MASTER

Tydzień temu odbyła się inauguracja tegorocznej amatorskiej ligi piłki nożne pn. TOP LIGA MASTER. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 11 drużyn – głównie z Pogodnych Suwałk, lecz nie zabrakło przedstawicieli z Gminy Szypliszki i Sejn. Tego wieczoru kibice zgromadzeni na trybunach boiska bocznego Stadionu Lekkoatletycznego im. Jadwigi Olbryś zobaczyli łącznie 16 bramek – wśród nich prawdziwe perełki. Jak będzie tym razem?

Początek pierwszego spotkania już dziś o godzinie 17:00. W pierwszej kolejności Gmina Suwałki podejmie ekipę FC Amsterdam. Zapraszamy!

 

Terminarz spotkań:

Mecz nr 1 (17:00): Gmina Suwałki – FC Amsterdam

Mecz nr 2 (17:40): Verta Suwałki – Smart House Adrian Milewski

Mecz nr 3 (18:20): Białe Niedźwiedzie – Skupski Team Sejny

Mecz nr 4 (19:00): FC Hornets – Opakowania Kartex

Mecz nr 5 (19:40): Architekt Marta Burakiewicz – Porta Active Team

 

Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek

31. seria gier IV ligi podlaskiej nie zmieniła nic w układzie czołówki tabeli. Aktualny lider ŁKS 1926 Łomża wygrał w Michałowie 6:2 i utrzymał pozycję w tabeli. Tur Bielsk Podlaski aż 4:0 ograł siemiatycką Cresovię, Ruch Wysokie Mazowieckie rozgromił na wyjeździe 7:0 Dąb Dąbrowa Białostocka, natomiast Wigry Suwałki pokonały u siebie 2:0 Czarnych Czarna Białostocka.

Na zakończenie Sportowego Weekendu suwalczanie podejmą w kolejnym meczu wyjazdowym KS Wasilków. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu pomiędzy obiema drużynami, po bramkostrzelnej rywalizacji to gospodarze niedzielnego starcia wyszli zwycięską ręką, ustalając wynik na 3-5.

Początek spotkania o godzinie 14:00.

Zawody Wędkarskie nad Zalewem Arkadia

Podczas niedzielnego spaceru nad malowniczym Zalewem Arkadia nadarzy się wyjątkowa okazja, aby zobaczyć młodych wędkarzy w akcji. Wszystko za sprawą organizowanych przez PZW Koło nr 1 w Suwałkach zawodów wędkarskich z okazji Dnia Dziecka.

Rywalizacja przebiegać będzie w trzech różnych kategoriach z podziałem na wiek:

  • 5-8 lat
  • 9-13 lat
  • 14-16 lat

Biorąc pod uwagę powyższe, tym bardziej zachęcamy do spędzenia niedzieli na świeżym powietrzu i odwiedzin nad Zalewem Arkadia!

2 czerwca 2023 15:47