Sportowy Weekend – druga wycieczka z cyklu OSiR On Tour!


Piątek jest doskonałym dniem tygodnia do podsumowania nadchodzących wydarzeń sportowych, także tych z udziałem suwalskich klubów i drużyn sportowych. Już jutro w ramach OSiR On Tour wyruszymy w drugą w tym roku wycieczkę rowerową – tym razem szlakami Wigierskiego Parku Narodowego. Badmintoniści SKB Litpol-Malow Suwałki wyruszyli do Sianowa na XXIX Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, z kolei piłkarzy suwalskich Wigier czeka wyjazd do Grabówki na kolejny mecz ligowy.

Sportowy weekend zakończy 42. Rajd Suwalski, którego ambasadorem i gościem specjalnym będzie Maciej Wisławski – Rajdowy Mistrz Europy 1997, czternastokrotny Mistrz Polski.

OSiR On Tour – Wigierski Park Narodowy

Mamy dobrą informację dla miłośników dwóch kółek! Już 13 maja (sobota) w ramach OSiR On Tour wyruszymy w kolejną w tym roku rowerową wyprawę szlakami Wigierskiego Parku Narodowego. Lasy, jeziora oraz błogi spokój sprawiają, że wieść o magii tego miejsca niesie się po całym kraju!

Wigierski Park Narodowy wyróżnia niezwykłe bogactwo jezior otoczonych rozległymi lasami. Oprócz największego i słynnego ze swej malowniczości jeziora Wigry, w parku znajduje się jeszcze 41 naturalnych zbiorników wodnych. Można śmiało stwierdzić, że nie ma w Polsce drugiego parku narodowego z tak dobrze wykształconym i urozmaiconym krajobrazem pojeziernym najmłodszego zlodowacenia.

Wycieczkę poprowadzi licencjonowany przewodnik. W trakcie jej trwania organizatorzy przewidują kilka postojów, w tym również ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

System elektronicznych zgłoszeń został wyłączony w czwartek 11.05. o godzinie 16:00. Osobom zapisanym przypominamy, iż zbiórka uczestników na parkingu zlokalizowanym przy hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach (ul. Wojska Polskiego 2) rozpoczyna się o godzinie 09:00. W trasę wyruszymy punktualnie o godzinie 09:30.

Suwalczanie na wyjeździe

Już dziś rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2023. Gospodarzem tegorocznej edycji zostało województwo zachodniopomorskie, a turniej rozgrywany jest w Sianowie. Suwałki reprezentować będzie 7 zawodników, trenujących na co dzień w SKB Litpol-Malow Suwałki.

Suwalczanie rozpoczęli swoją rywalizację od gry mieszanej. Wyniki można śledzić na stronie Polskiego Związku Badmintona. Transmisja na żywo na antenie Badminton Polska.

WYNIKI NA ŻYWO

TRANSMISJA NA ŻYWO

W podlaskiej IV lidze trwa zacięta walka o awans. W chwili obecnej na szczycie tabeli znajduje się Tur Bielsk Podlaski. Suwalskie Wigry plasują się 4. pozycji z dorobkiem 53 punktów w 27 rozegranych spotkaniach. W ramach 28. kolejki biało-niebiescy w meczu wyjazdowym podejmą KS Grabówkę, z którą przed własną publicznością pewnie zwyciężyli stosunkiem aż 5-1.

Gospodarze sobotniego starcia święcili triumfy na swoim obiekcie zaledwie trzy razy w trwającym sezonie, co stawia podopiecznych trenera Pawła Cimochowskiego w roli faworytów. Spotkanie rozpocznie się w sobotę 13 maja o godzinie 17:00.

42. Rajd Suwalski

To nawiązanie do wieloletniej tradycji rajdów organizowanych w Suwałkach. Automobilklub Suwałki chce podtrzymać tę tradycję i udowodnić, że motorsport w naszym mieście wciąż ma się dobrze.

Już dziś o godzinie 18:00 w Hotelu LOFT 1898, ul. Generała Kazimierza Pułaskiego 24K odbędzie się spotkanie z wyjątkowym gościem, ambasadorem 42. Rajdu Suwalskiego, Panem Maciejem Wisławskim – Rajdowym Mistrzem Europy 1997, czternastokrotnym Mistrzem Polski. Wstęp wolny.

Przechodząc do formuły niedzielnego rajdu, składać się on będzie z 9 odcinków oraz jednej dodatkowej próby w centrum miasta, tzw. „power stage”. Zarówno załogi biorące udział w wydarzeniu, jak i przybyli na parking suwalskiej Areny kibice mogą być spokojni o moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

Rozpoczęcie rajdu zostało zaplanowane na godzinę 10:00. Z kolei o godzinie 16:00 ruszy odcinek specjalny „power stage”.

12 maja 2023 12:20