Sportowy Weekend – inauguracja TOP LIGI MASTER!


Piątek jest doskonałym dniem tygodnia do podsumowania nadchodzących wydarzeń sportowych, także tych z udziałem suwalskich klubów i drużyn sportowych. TOP LIGA wkracza na boiska suwalskich boisk! Pierwszy mecz inaugurujący rozgrywki amatorskiej ligi piłki nożnej rozpocznie się już dzisiaj o godzinie 17:00. Sobota również zapowiada się piłkarsko, a to wszystko dzięki 30. kolejce IV ligi podlaskiej. Suwalskie Wigry w meczu wyjazdowym podejmą ekipę Orła Kolno. Na tym jednak nie koniec. Hala sportowo-widowiskowa „Suwałki Arena” przez cały weekend będzie gościła finalistów wojewódzkich Kinder Sport 2023.

TOP LIGA wkracza na suwalskie boiska!

Podczas środowej transmisji live poznaliśmy pary, które piątkowym południem zmierzą na boisku w ramach pierwszej kolejki TOP LIGI MASTER. Z uwagi na wycofanie się z rozgrywek „Wojskowych”, kibice zgromadzeni na boisku bocznym Stadionu Lekkoatletycznego im. Jadwigi Olbryś zobaczą nie sześć, a pięć spotkań.

Terminarz spotkań:

Mecz nr 1: Białe Niedźwiedzie – Gmina Suwałki

Mecz nr 2: Verta Suwałki – Gmina Szypliszki

Mecz nr 3: FC Hornets – Architekt Marta Burakiewicz

Mecz nr 4: Porta Active Team – Opakowania Kartex

Mecz nr 5: Skupski Team Sejny – Smart House Adrian Milewski

 

Piłkarska IV liga podlaska zbliża się ku końcowi

30. kolejka IV ligi podlaskiej zapowiada się bardzo ciekawie, jednakże nie zwiastuje sensacyjnych niespodzianek. Zespoły walczące o awans zmierzą się z niżej notowanymi przeciwnikami: ŁKS Łomża z Dębem Dąbrowa Białostocka, Tur Bielsk Podlaski – z MOSP-em Białystok, a Wigry Suwałki na wyjeździe z Orłem Kolno. Piłka nożna potrafi być jednak nieprzewidywalna i wszystko może się wydarzyć. Warto zauważyć, że każdy z faworytów gra pod presją – na tym etapie rozgrywek nie ma już miejsca na błędy, nawet najmniejsze.
Mecz Orzeł Kolno – Wigry Suwałki rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:00. Areną zmagań będzie boisko sztuczne Stadionu Miejskiego w Kolnie, ul. Wojska Polskiego 40.

Siatkarska „Suwałki Arena”

W dniach 13.05 oraz 21-22.05 hala sportowo-widowiskowa „Suwałki Arena” była głównym miejscem zmagań uczestników półfinałów Kinder Sport 2023 dwójek, trójek i czwórek chłopców. Po zaciętych rozgrywkach przyszedł czas na wielki finał, który ponownie zostanie rozegrany w murach obiektu przy ul. Zarzecze 26.

W sobotę finały rozegrają dziewczęta (dwójki, trójki, czwórki), z kolei dzień później do akcji wkroczą chłopcy. Rozpoczęcie o godzinie 10:00 – wstęp wolny.

26 maja 2023 15:50