Sportowy Weekend – komplet widzów w suwalskiej Arenie?


Piątek jest doskonałym dniem tygodnia do podsumowania nadchodzących wydarzeń z udziałem suwalskich klubów i drużyn sportowych. Tradycyjnie, w piątkowy wieczór o godzinie 18:00 odbędzie się kolejna, X kolejka RESO Suwałki Football League. Suwalskie Wigry czeka kolejny mecz sparingowy w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Tym razem przeciwnikiem biało-niebieskich będzie Pomorzanka Sejny. Co więcej – zapowiada się, iż w niedzielę w murach suwalskiej Areny na trybunach obiektu zasiądzie komplet kibiców siatkówki!

Dziesiąta odsłona #SuwalskaLigaMistrzów

X kolejka RESO Suwałki Football League odbędzie się w hali sportowej OSiR dzisiejszego wieczoru. Pewnym krokiem zmierzamy w kierunku fazy finałowej. Do chwili obecnej pozycję samodzielnego lidera zajmują Wigry Suwałki, występujące na co dzień w IV lidze podlaskiej. Suwalska Liga Mistrzów potrafi być jednak nieprzewidywalna i żadna z 14 drużyn nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. To właśnie dzięki temu cotygodniowe rozgrywki przyciągają na trybuny hali sportowej OSiR kibiców, którzy głośno dopingują swoich ulubieńców w akcji.

Na stronie facebookowej RESO Suwałki Football League opublikowany zostanie dziś post dotyczący transmisji na żywo wybranych spotkań. Co więcej, kibice śledzący rozgrywki mogą wziąć udział w wielu konkursach i Lidze Typera, polegającej na typowaniu poprawnych wyników nadchodzących meczów!

Początek X kolejki rozgrywek o godzinie 18:00. Na dobry początek drużyna FC Hornets podejmie 14. Pułk Przeciwpancerny „DECCO” Suwałki.

Terminarz spotkań:    

18:00 FC Hornets – 14. PPPanc „DECCO” Suwałki

18:30 Opakowania Kartex Suwałki – Gmina Suwałki

19:00 EL-DAN Suwałki – Verta Suwałki

19:30 Skupski Team Sejny – Budrol Transport Suwałki

20:00 Porta Active Team – Gmina Szypliszki

20:30 Wigry Suwałki – Technika Grzewcza „ZUH”

21:00 Euromaster Gniedziejko – Szkarnulis Team Sejny

Przygotowania do rundy wiosennej

9 stycznia 2023 roku zawodnicy suwalskich Wigier odbyli pierwszy trening przed rozpoczynającą się w marcu rundą wiosenną. Trenerzy Kamil Lauryn oraz Dariusz Koncewicz w okresie przygotowawczym zaplanowali siedem meczów kontrolnych. Po zwycięstwie nad Mazurem Ełk i przegraną z Suduvą Mariampol, biało-niebieskich czeka konfrontacja z Pomorzanką Sejny, występującą w podlaskiej okręgówce.

Zgodnie z zapowiedzą, spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę (4 lutego). Lokalizacja i godzina rozpoczęcia zostanie podana do wiadomości w mediach suwalskich Wigier.

Warto przypomnieć, że dzień wcześniej biało-niebiescy rozegrają mecz z Techniką Grzewczą „ZUH” w ramach X kolejki RESO Suwałki Football League.

HSW „Suwałki Arena” wypełniona po brzegi

W 23. kolejce siatkarskiej PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki podejmie przed własną publicznością drużynę PGE Skry Bełchatów. Będzie to wielka szansa na biało-niebieskich, bowiem ich przyszli rywale ostatnimi czasy nie mogą trafić z formą. Passa pięciu porażek z rzędu mówi zresztą sama za siebie. Bełchatowianie występują również w rozgrywkach CEV Cup, gdzie prezentują się o niebo lepiej. W nowym roku dwukrotnie wygrali z tureckim Galatasarayem, nie dając przeciwnikowi szans na stworzenie poważnego zagrożenia.

Dla naszych niedzielnych rywali to jedna z ostatnich szans by jeszcze dołączyć do walki o fazę play-off. Także gospodarze, aby myśleć o pierwszej ósemce nie mogą sobie pozwolić na porażkę. Zapowiada się arcyciekawy mecz przy komplecie publiczności w hali sportowo-widowiskowej „Suwałki Arena”.

Początek meczu w niedzielę o godzinie 14:45. Transmisja na żywo w Polsat Sport oraz Polsat Box Go.

KUP BILET

3 lutego 2023 14:20