Sportowy Weekend – kontynuacja piłkarskich rozgrywek!


Piątek jest doskonałym dniem tygodnia do podsumowania nadchodzących wydarzeń sportowych, także tych z udziałem suwalskich klubów i drużyn sportowych. Na dobry początek czeka nas kontynuacja piłkarskich rozgrywek TOP LIGI MASTER. Tradycyjnie już, kibice obejrzą 5 pojedynków w formule 2×15 minut. Piątkowy wieczór zainauguruje spotkanie pomiędzy KS Verta Suwałki, a ekipą Białych Niedźwiedzi. Idąc dalej, rozpoczęła się „Suwalska Szprycha” – propozycja dla osób, które kręcą kilometry w ramach Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. 

W nadchodzący weekend warto złożyć wizytę nad suwalskim Zalewie Arkadia. W ramach Dni Kawaleryjskich zachęcamy do uczestnictwa w XXII Pikniku Kawaleryjskim.

Wicelider pauzuje – lider z szansą na powiększenie przewagi

W ostatni piątek drużyna Skupski Team Sejny zapewniła sobie dwupunktową przewagę nad Opakowaniami Kartex. Aktualny wicelider tym razem pauzuje, lecz mimo to czeka nas pięć świetnie zapowiadających się pojedynków. IV kolejka piłkarskiej TOP LIGI MASTER rozpocznie się o godzinie 17:00 spotkaniem, w którym zmierzą się zespoły KS Verta Suwałki i Białe Niedźwiedzie.

Wśród najlepiej zapowiadający się starć wyróżnić chociażby możemy pierwszy i trzeci mecz. Skupski Team Sejny i FC Amsterdam to drużyny, które jak do tej pory zwyciężyły we wszystkich rozgrywanych przez siebie meczach. Kibice zgromadzeni na boisku bocznym Stadionu Lekkoatletycznego im. Jadwigi Olbryś nie będą narzekać na nudę.

Terminarz spotkań:

Mecz nr 1 (17:00): Gmina Suwałki – FC Amsterdam

Mecz nr 2 (17:40): Verta Suwałki – Smart House Adrian Milewski

Mecz nr 3 (18:20): Białe Niedźwiedzie – Skupski Team Sejny

Mecz nr 4 (19:00): FC Hornets – Opakowania Kartex

Mecz nr 5 (19:40): Architekt Marta Burakiewicz – Porta Active Team

 

Suwalska Szprycha – zakręcony challenge!

„Suwalska Szprycha” to nowy projekt na rowerowej mapie Suwałk, który zapowiedziany został podczas środowego spotkania z mediami. Jest to doskonała propozycja dla osób, które kręcą kilometry w ramach Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, a także tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez codziennej dawki aktywności fizycznej. Zasady wyzwania są bardzo proste i udział w nim wziąć mogą wszyscy – zarówno indywidualni rowerzyści, jak i całe rodziny z dziećmi. Dzięki trzem specjalnie wyznaczonym szlakom, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

O przebiegu trasy uczestnik zabawy dowiaduje się dopiero podczas pokonywania kolejnych punktów kontrolnych. Po dojechaniu do pierwszego punktu, w aplikacji pojawia się kolejny, a po pokonaniu wszystkich uczestnik otrzymuje informację o ukończeniu gry.

Wprawdzie trasy gier są tajemnicą, którą podczas zdobywania punktów kontrolnych będą odkrywać uczestnicy zabawy, to nazwy poszczególnych mogą nieco zdradzać kierunek jazdy.

  • Rowerowy Kameduła – około 32 km
  • Bobrowym Szlakiem – około 34 km
  • Rowerowy Jaćwing – około 55 km

Trasy będą aktywne od 16 do 26 czerwca 2023 r., a 20 uczestników, którzy jako pierwsi ukończą wszystkie trasy otrzymają bony do obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie się równolegle z podsumowaniem rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski w dniu 10 września podczas suwalskich obchodów „Europejskiego Dnia Bez Samochodu”.

XXII Piknik Kawaleryjski

Piknik Kawaleryjski to wydarzenie, które ma na celu kultywowanie tradycji związanej z garnizonem kawaleryjskim w Suwałkach. Przed nami kolejna edycja pikniku, podczas której odbędą się zawody sprawności kawaleryjskiej, pokazy skoków przez przeszkody czy władania szablą i lancą.

Miłośnikom historii, pasjonatom koni, jak również ludziom ciekawym świata polecamy zarezerwować termin 17-18 czerwca.

17 CZERWCA – 13:00 – otwarcie pikniku nad Zalewem Arkadia; zawody i pokazy sprawności kawaleryjskiej oraz przemarsz oddziałów ulicami Suwałk.

18 CZERWCA – 8:00 – 16:30 – plac konkursowy między ulicami Świerkową i Nowomiejską; w programie m.in. msza, przemarsz, pokazy historyczne, pokazy i konkursy skoków przez przeszkody.

16 czerwca 2023 13:35