Sportowy Weekend – kto zwycięży w Memoriale Józefa Gajewskiego?


Piątek jest doskonałym dniem tygodnia do podsumowania nadchodzących wydarzeń z udziałem suwalskich klubów i drużyn sportowych. Moc sportowych emocji czeka nas zarówno w hali sportowo-widowiskowej „Suwałki Arena”, jak i na Stadionie Miejskim przy ul. Zarzecze 26. Najbliższa okazja do kibicowania na żywo biało-niebieskim pojawi się już jutro.

Rozgrzewka przed startem ligi wicemistrzów świata

W ramach XIV Memoriału Józefa Gajewskiego, corocznego siatkarskiego wydarzenia poświęconego pamięci byłego Prezydenta Miasta Suwałk w latach 1981-1987 oraz 2002-2010, zobaczymy w akcji Bogdankę LUK LublinEnea Czarnych RadomTrefl Gdańsk oraz gospodarzy – Ślepsk Malow Suwałki. Wydarzenie w całości będzie transmitowane na antenie telewizji Polsat Sport.

Warto przypomnieć, że w XIII Memoriale Józefa Gajewskiego zwyciężyli siatkarze Trefla Gdańsk, którzy pokonali w finale Indykpol AZS Olsztyn 3:0. Na najniższym stopniu podium uplasowali się wówczas zawodnicy z Radomia, którzy zwyciężyli ze Ślepskiem Malow Suwałki po emocjonującym tie-breaku.

Gospodarzom nie udało się wtedy obronić tytułu, wywalczonego w 2021 roku, po finałowym zwycięstwie z… Treflem. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem XIII Memoriału Józefa Gajewskiego został Piotr Orczyk, przyjmujący Trefla Gdańsk, który poprowadził swój zespół do dwóch zwycięstw.

Bilety w cenie 20 zł / jednodniowy oraz 35 zł / pakiet dwudniowy są jeszcze dostępne w sprzedaży internetowej. Wejściówki będą dostępne także 8 października w kasie biletowej, w holu głównym hali sportowo-widowiskowej „Suwałki Arena”, od godziny 15:30.

 

Sobota, 07.10.2023 r.
18:00 – Ślepsk Malow Suwałki vs. Enea Czarni Radom
20:30 – BOGDANKA LUK Lublin vs. Trefl Gdańsk

 

Niedziela, 08.10.2023 r.
18:00 – Mecz o III miejsce, przegrani z soboty
20:30 – Mecz o I miejsce, wygrani z soboty

 

KUP BILET ONLINE

Cel: gonić lidera!

Przed piłkarzami suwalskich Wigier kolejny ligowy przeciwnik – znajdujący się zaledwie oczko niżej w tabeli Ruch Wysokie Mazowieckie. Podopieczni trenera Kamila Jackiewicza przyjadą do Pogodnych Suwałk mocno podbudowani 10-cio bramkowym triumfem nad Cresovią Siemiatycze. Spotkanie odbyło się w ramach 1/16 finału Okręgowego Pucharu Polski. Nasi najbliżsi rywale w lidze również radzą sobie nie najgorzej – w jedenastu meczach zwyciężyli 8 razy, jednokrotnie dzielili punkty, z kolei dwukrotnie musieli uznać wyższość przeciwników.

Na tle Ruchu Wysokie Mazowieckie suwalskie Wigry prezentują się o niebo lepiej. Z dorobkiem 26 punktów w trwającym sezonie, podopieczni trenera Pawła Cimochowskiego dotychczas nie zakończyli żadnego meczu bez „urwania” chociażby jednego punktu. Bojowe nastroje są wręcz obowiązkowe, gdyż przeciwnicy znani są z systematycznego strzelania bramek.

Spotkanie Wigry Suwałki – Ruch Wysokie Mazowieckie w ramach 12. kolejki piłkarskiej IV ligi podlaskiej odbędzie się 08 października (niedziela) na Stadionie Miejskim w Suwałkach przy ul. Zarzecze 26. Pierwszy gwizdek arbitra o godzinie 12:00.

KUP BILET NA MECZ Z RUCHEM

Przypomnijmy, że biało-niebiescy mają jeden zaległy mecz. Spotkanie z drużyną Tur Bielsk Podlaski w ramach 4. kolejki rozgrywek odbędzie się 18 października (środa) o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Suwałkach, ul. Zarzecze 26. Sprzedaż biletów ruszy już wkrótce.

6 października 2023 12:55