Sportowy Weekend – kto zwycięży w Pucharze Ligi?


Piątek jest doskonałym dniem tygodnia do podsumowania nadchodzących wydarzeń z udziałem suwalskich klubów i drużyn sportowych. Przed zawodnikami suwalskich Wigier ostatni mecz sparingowy w ramach przygotowań do rundy wiosennej piłkarskiej IV ligi podlaskiej. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wyruszyli do Jastrzębia Zdroju, gdzie w sobotę podejmą niezwykle utytułowaną drużynę Jastrzębskiego Węgla. Również w sobotę, hala sportowo-widowiskowa „Suwałki Arena” będzie główną areną zmagań o Puchar Ligi RSFL 2022/2023. O wyjątkowe trofeum powalczy 14 drużyn, a rozgrywki będą przebiegały systemem pucharowym. Oznacza to, że każdy, choćby najmniejszy błąd może skutkować eliminacją.

Ostatni sparing przed kontynuacją ligi

Nie licząc cotygodniowych występów w hali sportowej OSiR podczas RESO Suwałki Football League, Wigry Suwałki zanotowały dotychczas 6 meczów sparingowych (trzy wygrane i dwa przegrane). Kolejny z nich odbędzie się już dzisiejszego wieczoru. O godzinie 19:00 na boisku przy Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich przy ul. Antoniewicza 5 biało-niebiescy zmierzą się z Romintą Gołdap, występującą na co dzień w warmińsko-mazurskiej forBET IV lidze.

Warto zaznaczyć, że nie będzie to jedyny piłkarski akcent w wykonaniu zawodników Wigier, bowiem suwalskiej publiczności zaprezentują się również w sobotę.

Kto zwycięży w Pucharze Ligi?

Minęło już kilka dni od ostatniego gwizdka kończącego rozgrywki RESO Suwałki Football League i wydaje się, że poziom sportowych emocji powinien być już niższy. Nic bardziej mylnego. Już w najbliższą sobotę w hali sportowo-widowiskowej „Suwałki Arena” rozegrany zostanie turniej, którego sponsorem głównym jest Mirage Centrum BHP. O Puchar Ligi powalczy 14 drużyn, a rozgrywki będą przebiegały systemem pucharowym. Oznacza to, że każdy, choćby najmniejszy błąd może skutkować eliminacją.

Wigry Suwałki (Mistrz) oraz Szkarnulis Team Sejny (Wicemistrz) zostaną rozstawione, a udział w sobotnim turnieju rozpoczną dopiero od ćwierćfinałów. Mecz będzie trwał 20 minut, a gry zostały zaplanowane od godz. 9:00 do 15:00 (mecz finałowy).

Do rywalizacji zespoły będą mogły przystąpić w innych składach niż w tych, których występowały w lidze w edycji 2022/2023, tak więc z pewnością zobaczymy zawodników, którzy do tej pory nie występowali w RSFL lub występowali w innych drużynach.

FAZA ELIMINACJI

09:00 14. PPPanc „DECCO” Suwałki – Verta Suwałki

09:30 Opakowania Kartex – FC Hornets

10:00 Technika Grzewcza „ZUH” – EL-DAN Suwałki

10:30 Porta Active Team – Budrol Transport

11:00 Skupski Team Sejny – Gmina Szypliszki

11:30 Gmina Suwałki – Euromaster Gniedziejko

WOLNY LOS: Wigry Suwałki, Szkarnulis Team Sejny

ĆWIERĆFINAŁY

12:00 Zwycięzca Meczu Nr 2 – Zwycięzca Meczu Nr 3

12:30 Zwycięzca Meczu Nr 1 – Zwycięzca Meczu Nr 4

13:00 Szkarnulis Team Sejny – Zwycięzca Meczu Nr 5

13:30 Wigry Suwałki – Zwycięzca Meczu Nr 6

PÓŁFINAŁY

14:00 Zwycięzca Meczu Nr 8 – Zwycięzca Meczu Nr 9

14:30 Zwycięzca Meczu Nr 7 – Zwycięzca Meczu Nr 10

FINAŁ

15:00 Zwycięzca Meczu Nr 11 – Zwycięzca Meczu Nr 12

 

Powrócić do „ósemki”

Biało-niebiescy wracają do rywalizacji na parkietach siatkarskiej PlusLigi. Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza zmierzą się już w najbliższą sobotę z Jastrzębskim Węglem. Początek meczu został zaplanowany na godzinę 17.30 i odbędzie się w hali MOSiR Jastrzębie-Zdrój.

Suwalczanie obecnie zajmują w tabeli dziewiąte miejsce i walczą o awans do fazy play-off, w którym wystąpi najlepsza „ósemka” po rundzie zasadniczej PlusLigi.

W pierwszym meczu sezonu siatkarze Ślepska Malow Suwałki nie znaleźli skutecznego sposobu na ogranie bardzo doświadczonego przeciwnika. Biało-niebiescy przegrali przed własną publicznością bez zwycięskiego seta. PlusLiga potrafi być jednak nieprzewidywalna i pomimo niekorzystnego bilansu (7-0 na korzyść jastrzębian), suwalczanie wielokrotnie udowadniali, że potrafią zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie.

Transmisja na żywo na antenie Polsat Sport i Polsat Box Go.

3 marca 2023 15:17