Sportowy weekend lada moment!


Nadchodzący weekend w Pogodnych Suwałkach zapowiada się niezwykle emocjonująco! Miłośnicy sportowych wrażeń będą mieli okazję kibicować młodym sportowcom Salezjańskiej Organizacji Sportowej podczas 29. Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej, siatkarzom Ślepska Malow Suwałki w czasie XII Memoriału Józefa Gajewskiego, a także wziąć udział w obchodach Europejskiego Dnia Bez Samochodu!

XXIX Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej Ełk – Suwałki

Tegoroczne 29. Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej odbędą się na terenie Mazur i Suwalszczyzny. Celem głównym przedsięwzięcia jest stworzenie młodzieży salezjańskiej możliwości rywalizacji sportowej i budowania przez sport nowego świata, opartego na humanizmie i personalizmie, respektując takie fundamentalne wartości jak: pokój, przyjaźń, prawda, dobro, sprawiedliwość, wolność, miłość, godność osoby, solidarność i zasady fair play.

XII Memoriał Józefa Gajewskiego

XII Memoriał Józefa Gajewskiego zainauguruje już w piątkowy wieczór. Turniej rozpocznie się od starcia Ślepska Malow z drużyną z Ukrainy – aktualnym mistrzem kraju Barkom Kazhany Lwów. Następnie na parkiecie pojawią się drużyny Trefl Gdańsk oraz Indykpol AZS Olsztyn. Dla wszystkich zespołów będzie to ważny sprawdzian przed rozpoczęciem rozgrywek PlusLigi, które nastąpi już 1 października. Drużyny podejdą do niego w mocno przemeblowanych składach, więc każda gra kontrolna będzie dla nich na wagę złota.

Europejski Dzień Bez Samochodu

Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz zaprasza wszystkich mieszkańców Suwałk w niedzielę  19 września 2021 r.  na coroczne obchody „Europejskiego Dnia Bez Samochodu w Suwałkach. W programie przejazd rowerowy z parkingu przy markecie Kaufland, minifestyn w Parku Konstytucji 3 Maja w licznymi atrakcjami, a także kiermasz charytatywny na rehabilitację pooperacyjną dla 13 – letniego Bartka Sadłowskiego.

17 września 2021 12:50