Sportowy weekend na obiektach OSiR


zdjecie03

W miniony weekend obiekty Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach znów cieszyły się dużą popularnością zarówno wśród suwalczan jak i odwiedzających nasze miasto turystów. Bez wątpienia duży wpływ miała piękna letnia pogoda, która zachęcała do aktywnego wypoczynku, ale również wydarzenia sportowe zaplanowane w kalendarzu imprez.

Sobota tradycyjnie już należała do siatkarzy plażowych. Tego dnia odbył się kolejny turniej z cyklu Grand Prix o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk, a w zasadzie dwa, bowiem decyzją sędziów ubiegłotygodniowy turniej został przerwany (intensywne opady deszczu nie pozwoliły rozegrać wszystkich spotkań) a mecze o 3 miejsce, półfinałowe jak i finał zostały przeniesione na 18.07.2015 r.

W meczu o trzecie miejsce para Janusz Ignaciuk/Andrzej Ignaciuk (Hajnówka) wygrała z Kamilem Skrzypkowskim (Suwałki)/Mateuszem Aleksandrowiczem (Augustów). Najlepszą parą drugiego, zaległego drugiego turnieju zostali Artur Karniłowicz/Damian Wierzbicki (Lipsk/Augustów), którzy w finale pokonali duet Mateusz Szwejkowski/Wojciech Zaborowski (Suwałki).

Natomiast w zaplanowanym na sobotę 18.07.2015 r. III turnieju z cyklu Grand Prix wzięło udział 12 par męskich. Najlepszą okazał się duet Artur Karniłowicz/Damian Wierzbicki (Suwałki), który w finale pokonał parę Kamil Skrzypkowski (Suwałki)/Mateusz Aleksandrowicz (Augustów) 2:0 (18:16, 15:11). W drodze do finału zwycięska para 2:1 pokonała dwójkę Janusz Ignaciuk/Andrzej Ignaciuk (Hajnówka). Natomiast goście z Hajnówki w meczu o trzecie miejsce pokonali parę Mateusz Szwejkowski/Wojciech Zaborowski (Suwałki) 2:0 (16:14, 15:11), która to w półfinale uległa duetowi Kamil Skrzypkowski (Suwałki)/Mateusz Aleksandrowicz (Augustów).

W najbliższą sobotę będą rywalizować mixty.

Klasyfikacja po trzech turniejach

 

W sobotę o godz. 11:00 na obiektach OSiR (stadion miejski przy ul. Zarzecze 26) odbył się również mecz suwalskich WIGIER, przygotowujących się do pierwszoligowego sezonu, z beniaminkiem II ligi OLIMPIĄ ZAMBRÓW. W sparingowym pojedynku lepszą drużyną okazały się SKS WIGRY, które wysoko pokonały OLIMPIĘ 5:0. Więcej o meczu (http://www.suwalki24.pl/article/2,wigry-gromia-olimpie-zambrow-zdjecia).

Natomiast w niedzielę na kortach przy ul. Wojska Polskiego 17 odbył się drugi turniej tenisa ziemnego rozgrywany w ramach Grand Prix o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. W rywalizacji wzięło udział 18 zawodników z Suwałk, Augustowa, Białegostoku i Czarnej Białostockiej. Tym razem pogoda nie przeszkodziła tenisistom w rozegraniu turnieju, a najlepszym z grona uczestników okazał się Robert Usarek (Suwałki). Drugie miejsce w niedzielnym turnieju zajął Piotr Matulewicz (Suwałki), a trzecie Krzysztof Pietranis (Suwałki).

Najbliższy turniej odbędzie się w niedzielę 26.07.2015 r. o godz. 9:00 (zapisy: +48 509 094 653).

Klasyfikacja po dwóch turniejach

 

W minioną niedzielę nad Zalewem Arkadia rozpoczęły się plenerowe zajęcia Zumby.
W pierwszym treningu prowadzonym przez Lidię Kulik oraz Agnieszkę Tertel, łącznie wzięło udział ponad 20 osób. Podobne zajęcia będą odbywać się regularnie co tydzień do 23 sierpnia. Dodatkowo, w niektóre wakacyjne niedziele będą odbywać zajęcia bodyArt., które poprowadzi Klaudia Ostrowska.
Najbliższe zajęcia odbędą się w niedzielę 26.07.2015 r. o godz. 17:00.

SIATKÓWKA PLAŻOWA (18.07.2015 r.)

 

TENIS ZIEMNY (19.07.2015 r.)

ZUMBA (19.07.2015 r.)

20 lipca 2015 13:08