Sportowy Weekend – niewygodny przeciwnik z Katowic


Tym razem Sportowy Weekend rozpoczniemy już w piątek! Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zameldowali się w Katowicach, gdzie już o godzinie 17:30 podejmą drużynę GKS Katowice. Suwalskie Wigry również czeka wyjazd, jednakże w nie tak odległe rejony. W sobotnie południe biało-niebiescy zmierzą się z Czarnymi Czarna Białostocka.

Z tym rywalem zawsze było trudno

Szóstą kolejkę siatkarskiej PlusLigi otworzy starcie „Trójkolorowych” ze Ślepskiem Malow. Zawodnicy z Katowic znani są z niesamowitej waleczności, co potwierdzić może chociażby ostatni mecz ligowy. Podopieczni trenera Grzegorza Słabego przegrywając z zespołem z Lublina 0-2 ostatecznie zwyciężyli 3-2. Na chwilę obecną katowiczanie znajdują się na 10 miejscu w tabeli ze stratą 2 punktów do biało-niebieskich i 8 punktów do lidera – Jastrzębskiego Węgla.

Zawodnicy Ślepska Malow Suwałki również nie mają powodów do niezadowolenia. Suwalczanie zagrają dziś o trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu. Po dwóch udanych spotkaniach (Projekt Warszawa 3-1, Barkom Każany Lwów 1-3) kibice z północnej części kraju mogą z optymizmem spoglądać w przyszłość.

Mecz GKS Katowice – Ślepsk Malow Suwałki w ramach 6. kolejki PlusLigi odbędzie się w piątek (28.10) w Ośrodku Sportowym „Szopienice”. Transmisja meczu w Polsacie Sport i na Polsat Box Go. Początek o godzinie 17:30.

Liczymy na czwarty triumf z rzędu!

Po 13. kolejkach IV Ligi Podlaskiej suwalskie Wigry plasują się na wysokiej 5. pozycji w tabeli ze zgromadzonymi 27 punktami. Zaledwie 4 oczka dzielą nas od pozycji lidera, którym aktualnie jest znany suwalskiej publiczności klub ŁKS 1926 Łomża.

Czarni Czarna Białostocka obok Cresovii Siemiatycze jest drugą drużyną tracącą najwięcej bramek w lidze (39). Zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, a w 13 meczach aż 10 razy musieli uznać wyższość swoich rywali. Ciekawostką jest fakt, że w czterech ostatnich spotkaniach zawsze trafiali do bramki swoich przeciwników. Obrona biało-niebieskich będzie musiała mieć się na baczności.

Mecz Czarni Czarna Białostocka – Wigry Suwałki w ramach 14. kolejki IV Ligi Podlaskiej odbędzie się w sobotę (29.10) na Stadionie Miejskim w Czarnej Białostockiej. Pierwszy gwizdek arbitra punktualnie o godzinie 14:45. Transmisja meczu na stronie facebookowej drużyny gospodarzy: TUTAJ.

28 października 2022 13:36