Sportowy Weekend – od piątku ogrom sportowych emocji!


Piątek jest doskonałym dniem tygodnia do podsumowania nadchodzących wydarzeń z udziałem suwalskich klubów i drużyn sportowych. Dzisiejszego wieczoru w hali sportowej OSiR rozpocznie się II kolejka piłkarskiej Top Ligi Masters. Sobota upłynie pod znakiem Turnieju Zapaśniczego, organizowanego z okazji jubileuszu XX-lecia Ludowego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Olimpik” Suwałki. Kilka godzin później jedenasty mecz w ramach siatkarskiej PlusLigi rozegrają siatkarze Ślepska Malow Suwałki. Do suwalskiej Areny przyjadą głodni zwycięstwa „Jurajscy Rycerze” z Aluron CMC Warty Zawiercie, co może zwiastować bardzo zacięty mecz.

W niedzielę o godzinie 12:00 zapraszamy nad tereny rekreacyjne malowniczego Zalewu Arkadia. „Sportowa Wigilia” – bieg charytatywny na dystansie 5 kilometrów to gwarancja dobrze spędzonego czasu. Tym bardziej, że wydarzeniu przyświeca szczytny cel.

Piłkarski wieczór z Top Ligą Masters

Po ekscytującym otwarciu sezonu, drużyny są gotowe na kolejne widowisko. II kolejka Top Ligi Masters to doskonała okazja do spędzenia wieczoru w towarzystwie przyjaciół i rodziny. Która drużyna zaskoczy swoją grą? Który z zawodników zabłyśnie indywidualnymi umiejętnościami, a może któryś z debiutantów okaże się prawdziwym objawieniem sezonu? Odpowiedzi na te pytania przybliżą nam dzisiejsze rozgrywki, które rozpoczną się o godzinie 18:15 w hali sportowej OSiR przy ul. Wojska Polskiego 2. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.

Piątek z Top Ligą Masters to nie tylko futbolowe emocje, ale także świetna okazja do integracji i wspólnego kibicowania. W mediach społecznościowych Top Ligi Masters cyklicznie organizowane są konkursy dla kibiców, wybory najlepszego zawodnika sezonu, fotorelacje, wywiady z zawodnikami i wiele więcej!

Haromonogram rozgrywek

(18:15) Gmina Suwałki – Porta Active Team

(18:45) Preizol Amsterdam FC – Teraz Wschód

(19:15) Technika Grzewcza „ZUH” – El-Dan Suwałki

(19:45) 14. PPPanc „DECCO” Suwałki – Architekt Marta Burakiewicz

(20:15) Skupski Team Sejny – Grom Bakałarzewo

(20:45) FC Furioza – Opakowania Kartex Suwałki

(21:15) Szkarnulis Team Sejny – Gmina Szypliszki

„Olimpik” Suwałki świętuje XX-lecie powstania

W najbliższą sobotę, 9 grudnia o godz. 11:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 11 w Suwałkach przy ul. Szpitalnej 66 rozpocznie się Turniej Zapaśniczy z okazji XX-lecia Ludowego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Olimpik”. W zawodach pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Suwałk rywalizować będą chłopcy i dziewczęta w przedziale wiekowym 9-11 lat. Do sportowej rywalizacji przystąpią również młodzicy, kadeci i kadetki w kategoriach wagowych 65 i 72 kg oraz juniorki w wadze do 72 kg.

Po zakończonej pierwszej sesji walk, o godzinie 12:00 odbędzie się uroczyste otwarcie Turnieju Zapaśniczego. Następnie zgromadzeni kibice i zaproszeni goście powrócą na trybuny dopingować młodych sportowców w akcji.

Grudniowe zawody z udziałem zapaśników i zapaśniczek z całego regionu odbywają się każdego roku. Sobotni jubileusz z okazji XX-lecia klubu LMUKS „Olimpik”, którego prezesem jest Andrzej Koncewicz, będzie jednak wyjątkowy.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny – zapraszamy!

„Jurajscy Rycerze” z wizytą w Pogodnych Suwałkach

Po zwycięstwie 3-1 nad Skrą Bełchatów, siatkarze Ślepska Malow Suwałki powrócili do domu szlifować formę przed kolejnym niełatwym starciem. W sobotę w hali sportowo-widowiskowej „Suwałki Arena” przy ul. Zarzecze 26 zagrają z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Początek spotkania o godz. 14:45.

Suwalczanie przerwali pechową passę pięciu porażek z rzędu i w minionej kolejce ograli PGE GiEK Skrę Bełchatów, inkasując 3 ważne punkty. Teraz podopiecznych trenera Dominika Kwapisiewicza czeka spotkanie z Aluron CMC Wartą Zawiercie. „Jurajscy Rycerze” są faworytami tego starcia, lecz końcowy rezultat zweryfikuje boisko.

W dotychczasowych meczach obu drużyn w PlusLidze w dziesięciu spotkaniach tylko dwa razy wygrywali suwalczanie. Oba zwycięstwa Ślepsk Malow Suwałki odniósł na własnym parkiecie.

Transmisja na żywo na antenie Polsat Sport i Polsat Box Go. Trwa sprzedaż biletów – szczegóły poniżej.

 

—> KUP BILET NA MECZ Z ZAWIERCIEM <—

 

Niedzielne bieganie nad malowniczym Zalewem Arkadia

„Sportowa Wigilia” – biegniemy dla Julki!

Akcja kierowana jest do każdego sympatyka aktywnego trybu życia, ale również tych, którzy chcą chociaż symboliczną cegiełką wesprzeć małą wojowniczkę w walce z chorobą! 5-cio kilometrowa trasa biegu wokół malowniczego Zalewu Arkadia? Brzmi jak świetna propozycja na spędzenie wolnej niedzieli! Na każdego, kto tego dnia dotrze nad Zalew czekać będzie słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników firmy PORTA DRZWI. Na mecie dla uczestników serwowana będzie przepyszna i pożywna zupa, którą przygotuje Hotel Szyszko.

Zapisy na listę startową bezpośrednio przed biegiem. Każdy kto dołączy na pewno weźmie udział w biegu. Startujemy punktualnie o godzinie 12:00!

Dla najlepszych zawodników czekają wyjątkowe nagrody niespodzianki.

8 grudnia 2023 14:25