Sportowy Weekend – ostatni mecz na Zarzeczu


W tym tygodniu w ramach Sportowego Weekendu czekają nas mecze w wykonaniu piłkarzy suwalskich Wigier oraz siatkarzy Ślepska Maków Suwałki. Kibice futbolu będą mieli okazję do ostatnich w tym roku odwiedzin na Stadionie Miejskim w Suwałkach. Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza z kolei rozegrają spotkanie w Kędzierzynie-Koźlu.

Wyżej w tabeli od ZAKSY

Niezwykle interesująco zapowiada się konfrontacja Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Ślepsk Malow Suwałki. Po dziewięciu kolejkach, suwlaczanie zajmujący 5 miejsce w tabeli wyprzedzają najbardziej zasłużony klub w historii polskiej siatkówki o jeden punkt. W poprzedniej kolejce obie ekipy rozegrały pięciosetowe boje – ZAKSA pokonała w wyjazdowym meczu Barkom-Każany Lwów, z kolei suwalczanie wygrali po prawdziwym widowisku z Cerrad Enea Czarnymi Radom.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:30. Areną siatkarskiego pojedynku będzie Hala Azoty w Kędzierzynie-Koźlu.

Ostatni mecz na Zarzeczu w 2022 roku

Ostatni mecz rundy jesiennej Wigry Suwałki rozegrają na Zarzeczu. Po 16 meczach biało – niebiescy zgromadzili w sumie 33 punkty, co nie pozwoli im objąć fotelu lidera. Największe szanse na mistrza jesieni mają oczywiście piłkarze lidera IV ligi – ŁKS 1926 Łomża.

W meczach wyjazdowych nasz najbliższy rywal – Sparta 1951 Szepietowo – radzi sobie całkiem dobrze. Dotychczas zanotowali 5 zwycięstw, dwa razy dzielili punkty i tylko raz zaznali porażki.

Mecz Wigry Suwałki – Sparta 1951 Szepietowo rozpocznie się 19 listopada (sobota) na Stadionie Miejskim w Suwałkach, ul. Zarzecze 26. Pierwszy gwizdek arbitra już o godzinie 17:00.

19 listopada 2022 11:21