Sportowy Weekend – pierwsza wycieczka OSiR On Tour!


Piątek jest doskonałym dniem tygodnia do podsumowania nadchodzących wydarzeń sportowych, także tych z udziałem suwalskich klubów i drużyn sportowych. Już jutro w ramach OSiR On Tour wyruszymy w pierwszą w tym roku rowerową wyprawę po malowniczej Suwalszczyźnie. Hala sportowa OSiR będzie główną areną zmagań uczestników Ground Game Cup II, czyli Międzynarodowego Turnieju Brazylijskiego Jiu-Jitsu dla dzieci, młodzieży i kobiet. Badmintoniści SKB Litpol-Malow Suwałki wyruszyli do Józefosławia na 5. kolejkę LOTTO Ekstraligi Badmintona. Z kolei suwalskie Wigry czeka kolejny mecz ligowy – tym razem w Grajewie.

 

OSiR On Tour – Suwalski Park Krajobrazowy

Pozytywnie „zakręceni” – szykujcie się do drogi! Już 22 kwietnia (sobota) w ramach OSiR On Tour wyruszymy w pierwszą w tym roku rowerową wyprawę po malowniczej Suwalszczyźnie. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich ciekawych, co tak naprawdę skrywają te jedyne w swoim rodzaju tereny.

Przemierzymy trasę szlakami wzdłuż Pojezierza Wschodniosuwalskiego, Suwalskiego Parku Krajobrazowego oraz przepięknej kotliny polodowcowej, w której wije się Jezioro Szelment. Będzie to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu w wyjątkowej atmosferze i w fantastycznym towarzystwie!

Wycieczkę poprowadzi licencjonowany przewodnik. W trakcie jej trwania organizatorzy przewidują kilka postojów, w tym również ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

System elektronicznych zgłoszeń został wyłączony w czwartek 20.04. o godzinie 16:00. Osobom zapisanym przypominamy, iż zbiórka uczestników na parkingu zlokalizowanym przy hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach (ul. Wojska Polskiego 2) rozpoczyna się o godzinie 09:00. W trasę wyruszymy punktualnie o godzinie 09:30.

 

Ground Game Cup II

Druga odsłona Ground Game Cup, czyli Międzynarodowego Turnieju Brazylijskiego Jiu-Jitsu dla dzieci, młodzieży i kobiet odbędzie się 22 kwietnia w hali sportowej OSiR! Organizatorem wydarzenia sygnowanego marką Ground Game Sportswear (produkującą sprzęt treningowy i odzież) jest Centrum Sportów Walki Berserker’s Team Suwałki.

Zawody Ground Game Cup odbędą na zasadach International Brazilian Jiu-Jitsu Federation. W pierwszej części czeka nas sportowa rywalizacja dzieci i młodzieży z podziałem na płeć, kategorie wagowe i stopnie zaawansowania. Nowością w tegorocznej edycji będzie Turniej Kobiet, podczas którego Panie oprócz wyjątkowych medali i dyplomów powalczą o nagrody pieniężne.

Turniej Ground Game Cup II został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Suwałk. 

 

Ostatnie mecze fazy zasadniczej LOTTO Ekstraligi Badmintona

4. seria spotkań LOTTO Ekstraligi Badmintona wyłoniła nowego lidera rozgrywek. Została nim ekipa warszawskiego ABRM, która zainkasowała komplet punktów podczas kolejki w Bieruniu. W Kędzierzynie-Koźlu potknął się dotychczasowy lider Hubal Białystok, który uległ nieoczekiwanie zespołowi gospodarzy. Na drugiej pozycji plasują się aktualni mistrzowie kraju – SKB Litpol-Malow Suwałki.

5. kolejka rozgrywek odbędzie się w najbliższy weekend w Józefosławiu w klubie Lavo. Sportową rywalizację suwalczanie rozpoczną w sobotę o godzinie 10:00.

Harmonogram spotkań:

22.04 (sobota, 10:00) SKB Litpol-Malow Suwałki – UKS Hubal Białystok

22.04 (sobota, 14:00) SKB Litpol-Malow Suwałki – AZS UMED Łódź

23.04 (niedziela, 10:00) SKB Litpol-Malow Suwałki – ABRM Warszawa

 

Rewanż po remisie na Zarzeczu

Również w piłkarskiej podlaskiej IV lidze na kibiców czeka kilka naprawdę ciekawie zapowiadających się konfrontacji. W sobotę o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie piłkarze suwalskich Wigier pod wodzą nowego trenera – Pawła Cimochowskiego – podejmą zespół tamtejszej Warmii.

Po ostatnim wysokim zwycięstwie nad Wissą Szczuczyn 4-0 przed własną publicznością, biało-niebiescy znajdują się na 4. pozycji w tabeli z 46 zgromadzonymi punktami i 7 punktami straty do lidera. Z kolei Warmia Grajewo w meczu wyjazdowym pokonała 2-0 Promień Mońki, plasując się na 9. miejscu z 33 punktami.

21 kwietnia 2023 14:41