Sportowy Weekend – piłkarska liga RESO na finiszu!


Piątek jest doskonałym dniem tygodnia do podsumowania nadchodzących wydarzeń z udziałem suwalskich klubów i drużyn sportowych. Rozpoczniemy już dzisiejszego wieczoru XI kolejką RESO Suwałki Football League. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wyruszyli w podróż do Radomia, gdzie czeka ich kolejny mecz ligowy. Suwalskie Wigry rozegrają mecz sparingowy w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Tym razem przeciwnikiem biało-niebieskich będzie Sparta Augustów. Z kolei mali piłkarze Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki przystąpią do rozgrywek finałowych o Puchar Prezesa Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.

#SuwalskaLigaMistrzów na finiszu

„Wojskowi” vs. Wigry Suwałki, Opakowania Kartex vs. Porta Active Team – piątkowego wieczoru nie będzie brakowało sportowych emocji. Jedenasta kolejka RESO Suwałki Football League zapowiada się arcyciekawie.

Pewnym krokiem zmierzamy w kierunku fazy finałowej. Do chwili obecnej pozycję samodzielnego lidera zajmują Wigry Suwałki, występujące na co dzień w IV lidze podlaskiej. Suwalska Liga Mistrzów potrafi być jednak nieprzewidywalna i żadna z 14 drużyn nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. To właśnie dzięki temu cotygodniowe rozgrywki przyciągają na trybuny hali sportowej OSiR kibiców, którzy głośno dopingują swoich ulubieńców w akcji.

Na stronie facebookowej RESO Suwałki Football League opublikowany zostanie dziś post dotyczący transmisji na żywo wybranych spotkań. Co więcej, kibice śledzący rozgrywki mogą wziąć udział w wielu konkursach i Lidze Typera, polegającej na typowaniu poprawnych wyników nadchodzących meczów!

Początek XI kolejki rozgrywek o godzinie 18:00. Na dobry początek drużyna Techniki Grzewczej „ZUH” podejmie Budrol Transport Suwałki.

Terminarz spotkań:    

18:00 Technika Grzewcza „ZUH” – Budrol Transport Suwałki

18:30 EL-DAN Suwałki – Szkarnulis Team Sejny

19:00 Gmina Szypliszki – FC Hornets Suwałki

19:30 Euromaster Gniedziejko – Gmina Suwałki

20:00 14. PPPanc „DECCO” Suwałki – Wigry Suwałki

20:30 Opakowania Kartex Suwałki – Porta Active Team

21:00 Verta Suwałki – Skupski Team Sejny

Kierunek -> Radom

W jedynym piątkowym meczu PlusLigi ekipa Cerrad Enea Czarni Radom stanie naprzeciwko zespołu Ślepsk Malow Suwałki. Która drużyna okaże się lepsza?

Siatkarze z Radomia mogą czuć duży niedosyt ze swojej dotychczasowej dyspozycji. Po 23 meczach mają na swoim koncie zaledwie trzy zwycięstwa, przez co piastują przedostatnie miejsce w tabeli PlusLigi.

Z kolei siatkarze z Polskiego Bieguna Zimna mają na swoim koncie 11 zwycięstw i 12 porażek. W poprzedniej kolejce pokonali po rewelacyjnym spotkaniu PGE Skrę Bełchatów, nie tracąc w tym czasie ani jednego seta!

Ostatnie spotkanie obydwu zespołów nie ułożyło się po myśli ekipy z Radomia. Ślepsk Malow Suwałki w listopadzie 2022 roku wygrał po pięciosetowym boju  3-2.

Początek spotkania, którego areną zmagań będzie hala Radomskiego Centrum Sportu o godzinie 20:30. Transmisja na żywo na antenie Polsat Sport oraz Polsat Box Go.

Przygotowania do rundy wiosennej

Miesiąc temu zawodnicy suwalskich Wigier odbyli pierwszy trening przed rozpoczynającą się w marcu rundą wiosenną. Trenerzy Kamil Lauryn oraz Dariusz Koncewicz w okresie przygotowawczym zaplanowali siedem meczów kontrolnych. Po zwycięstwie nad Mazurem Ełk i Pomorzanką Sejny oraz przegraną z Suduvą Mariampol, biało-niebieskich czeka konfrontacja ze Spartą Augustów, występującą w podlaskiej okręgówce.

Sparing odbędzie się w najbliższą sobotę (11 lutego) na Stadionie Miejskim w Augustowie, ul. Tytoniowa 1. Początek spotkania o godzinie 11:00.

Warto przypomnieć, że dzień wcześniej biało-niebiescy rozegrają mecz z 14. Pułkiem Przeciwpancernym „DECCO” Suwałki w ramach XI kolejki RESO Suwałki Football League.

Zmagania o Puchar Prezesa Podlaskiego ZPN

Wielkie – małe granie w suwalskiej Arenie! Przez dwa dni młodzi adepci futbolu będą toczyli boje w ramach finałów Turnieju o Puchar Prezesa Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. W zmaganiach w kategorii U-11 i U-12 chłopcy z rocznika 2011 / 2012 rywalizować będą o najważniejsze trofeum. Z 24 drużyn uczestniczących w 4 turniejach eliminacyjnych wyłoniono 8 najlepszych. Turniej będzie transmitowany na żywo na kanale YouTube Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.

TRANSMISJA I (Sobota – U11(rocznik 2012)) – godz. 10:00 – 15:00

TRANSMISJA II (Niedziela – U12 (rocznik 2011)) – godz. 10:00 – 15:00

10 lutego 2023 16:04