Sportowy weekend pod znakiem futbolu


Zbliżający się weekend to przede wszystkim powrót na I – ligowe boiska. W ramach II kolejki Fortuna I Liga SKS Wigry Suwałki podejmą Chojniczankę Chojnice. Spotkanie to będzie debiutem przed suwalską publicznością zupełnie nowego zespołu biało – niebieskich, pod wodzą nowego trenera Kamila Sochy.

Podczas inauguracyjnej kolejki Fortuna I Liga 2018 / 2019 Wigry pokonały na wyjeździe beniaminka GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 2:1, a pierwsze bramki dla biało – niebieskich zdobyli Jonatan Straus oraz Robert Bartczak. Tymczasem Chojniczanka po niezwykle zaciętym i emocjonującym spotkaniu zremisowała ze spadkowiczem z Ekstraklasy Sandecją Nowy Sącz 3:3, tracąc dwa gole w ostatnich 5 minutach spotkania. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00 na stadionie miejskim przy ul. Zarzecze 26.

Obok sobotniego spotkania Suwałk zamienią się w weekend w wielkie kino plenerowe. Filmowe Lato w zasięgu Orange oraz Notofest – Festiwal Filmowy zapraszają na kilka ciekawych projekcji filmowych już od jutra do niedzieli. Projekcje w Suwalskim Ośrodku Kultury, na terenach zielonych przed Aquaparkiem oraz nad Zalewem Arkadia.

26 lipca 2018 12:37