Sportowy Weekend – RESO liga na półmetku rozgrywek!


Piątek jest doskonałym dniem tygodnia do podsumowanie nadchodzących wydarzeń z udziałem suwalskich klubów i drużyn sportowych. Co czeka nas w drugi weekend stycznia? W piątkowy wieczór o godzinie 18:00 odbędzie się VII kolejka RESO Suwałki Football League. W hali sportowej OSiR piłka nożna królować będzie przez dwa dni, bowiem w sobotę młodzi adepci futbolu przystąpią do Turnieju o Puchar Prezesa Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Kibiców siatkówki ucieszy fakt, że 20. kolejka PlusLigi odbędzie się w Pogodnych Suwałkach. Ślepsk Malow Suwałki tym razem podejmie drużynę Barkom Każany Lwów. Z kolei badmintoniści reprezentujący SKB Litpol-Malow Suwałki toczą swoje boje w Estonii.

Siódma odsłona #SuwalskaLigaMistrzów

VII kolejka RESO Suwałki Football League odbędzie się w hali sportowej OSiR dzisiejszego wieczoru. To już półmetek cotygodniowych rozgrywek, które trwają w najlepsze nieprzerwanie od 2 grudnia. Szybka gra, widowiskowe bramki i wyjątkowa atmosfera panująca w obiekcie przy ul. Wojska Polskiego 2 przyciągają fanów do aktywnego kibicowania swoim ulubieńcom. Po sześciu odsłonach na czele tabeli znajdują się suwalskie Wigry, które na co dzień rozgrywają mecze w IV lidze podlaskiej. Tuż za nimi plasują się drużyny 14. Pułku Przeciwpancernego „DECCO” Suwałki oraz Szkarnulis Team Sejny.

Na stronie facebookowej RESO Suwałki Football League opublikowany zostanie dziś post dotyczący transmisji na żywo wybranych spotkań. Co więcej, kibice śledzący rozgrywki mogą wziąć udział w wielu konkursach i Lidze Typera, polegającej na typowaniu poprawnych wyników nadchodzących meczów!

Terminarz spotkań:    

18:00 Budrol Transport Suwałki – Gmina Suwałki

18:30 Gmina Szypliszki – 14. PPPanc „DECCO” Suwałki

19:00 Technika Grzewcza „ZUH” – Opakowania Kartex Suwałki

19:30 Szkarnulis Team Sejny – Verta Suwałki

20:00 Skupski Team Sejny – Euromaster Gniedziejko

20:30 Porta Active Team – Wigry Suwałki

21:00 FC Hornets Suwałki – EL-DAN Suwałki

Zmagania o Puchar Prezesa Podlaskiego ZPN

W hali sportowej OSiR piłka nożna królować będzie przez dwa dni, bowiem w sobotę młodzi adepci futbolu przystąpią do Turnieju o Puchar Prezesa Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. W zmaganiach w kategorii U-11 chłopcy z rocznika 2012 rywalizować będą o trofeum rozgrywając mecze w systemie „każdy z każdym”. Finalnie każda drużyna rozegra pięć 20-minutowych spotkań. Rozpoczęcie turnieju przewidziane jest na godzinę 9:30.

Terminarz spotkań AP Wigry Suwałki:

9:30 Czarni Czarna Białostocka – AP Wigry Suwałki

11:10 AP Wigry Suwałki – Orły Michałowo

12:50 AP Wigry Suwałki – AMP

14:05 AP Talent – AP Wigry Suwałki

14:45 Dąb Dąbrowa Białostocka – AP Wigry Suwałki

Kibice liczą na 3 punkty!

W 20 kolejce siatkarskiej PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki staje przed szansą na przerwanie pechowej serii czterech porażek z rzędu. Rywalem suwalczan będzie niżej notowany Barkom Każany Lwów.

Statystyki przemawiają na korzyść biało-niebieskich, lecz jak wszyscy dobrze wiemy siatkówka potrafi być nieprzewidywalna. Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza z pewnością będą chcieli sprawić przybyłym na mecz kibicom niespodziankę w postaci powrotu na zwycięską ścieżkę. Atut własnej hali, lepszy dorobek punktowy i wygrana w starciu z drużyną z Ukrainy w październiku ubiegłego roku pozwalają patrzeć z optymizmem na jutrzejszy wieczór.

W ostatnim meczu Lwowianie niespodziewanie pokonali faworyzowany zespół GKS Katowice, więc jakiekolwiek lekceważenie przeciwnika nie wchodzi w grę. Także kilku innym mocnym rywalom Barkom potrafił napsuć sporo krwi.

Spotkanie w ramach 20. kolejki siatkarskiej PlusLigi: Ślepsk Malow Suwałki – Barkom Każany Lwów odbędzie się 14 stycznia (sobota) w hali sportowo-widowiskowej „Suwałki Arena”. Transmisja na kanale Polsat Sport oraz Polsat Box Go.

BILETY

Yonex Estonian International 2023

W czwartek (12 stycznia) w stolicy Estonii rozpoczęły się rozgrywki Yonex Estonian International 2023. W Tallinnie do sportowej rywalizacji przystąpili między innymi zawodnicy SKB Litpol-Malow Suwałki. Zmagania pary Anastasia Khomich/Ulyana Volskaya oraz Michał Sobolewski/Adam Szolc można śledzić za pomocą witryny bwfbadminton.com.

WYNIKI I TERMINARZ

Terminarz meczów suwalczan (13.01.2022 r.)

Andy Buijk & Gijs Duijs (Holandia) – Michał Sobolewski & Adam Szolc Anastasia

Khomich/Ulyana Volskaya – Kati-Kreet Marran & Helina Ruutel (Estonia)

13 stycznia 2023 12:25