Sportowy Weekend – rowerowy wyścig z czasem!


Piątek jest doskonałym dniem tygodnia do podsumowania nadchodzących wydarzeń sportowych, także tych z udziałem suwalskich klubów i drużyn sportowych. Sportowy Weekend rozpoczniemy na Stadionie Miejskim przy ul. Zarzecze 26 meczem 29. kolejki piłkarskiej IV ligi podlaskiej. Zawodnicy Wigier podejmą przed własną publicznością aktualnego lidera rozgrywek – Tur Bielsk Podlaski. Następnie Suwałki Bike Challenge – przejazd na czas, podczas którego śmiałkowie przystępujący do wyzwania sprawdzą się na przygotowanym na suwalskim Bike Parku torze. Na koniec badminton i faza Play-Off Lotto Ekstraligi Badmintona. W podwarszawskim Józefosławiu spotkają się cztery najlepsze zespoły tego sezonu – UKS Hubal Białystok, SKB Litpol – Malow Suwałki, ABRM Warszawa oraz Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle.

Świetna dyspozycja w meczach domowych

Mecz Wigry Suwałki – Tur Bielsk Podlaski to jedno z najbardziej wyczekiwanych spotkań 29. kolejki piłkarskiej IV ligi podlaskiej. Wiosną suwalczanie rozegrali przed własną widownią pięć spotkań i wszystkie wygrały, co więcej bez straty gola. Rywale po niedawnej klęsce 0:11 w półfinale regionalnej edycji Pucharu Polski przeciwko rezerwom Jagiellonii Białystok będą chcieli jak najszybciej powrócić na właściwe tory. Problem tkwi w tym, iż czasu na regenerację nie było za wiele – zaledwie 48 godzin. Czy suwalczanie to wykorzystają?

Spotkanie rozpocznie się w piątek 19 maja o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Zarzecze 26. Bilety dostępne w kasie od godziny 17:00, a także na stronie internetowej biletyarena.pl.

KUP BILET

 

Suwałki Bike Challenge – przejazd na czas!

„Suwałki Bike Challenge – przejazd na czas!” to doskonała propozycja dla wszystkich pasjonatów dwóch kółek, w szczególności ceniących sobie szybką jazdę i chcących dostarczyć do swojego organizmu solidną porcję endorfin i adrenaliny! Wydarzenie, które odbędzie się w sobotę 20 maja ma na celu przede wszystkim popularyzację wśród mieszkańców miasta i regionu wyczynowej jazdy na rowerze oraz promocję aktywnego wypoczynku. Jedno jest pewne – uczestnicy, którzy tego dnia zdecydują się odwiedzić Bike Park przy ul. Moniuszki 1A z pewnością nie pożałują podjętej decyzji.

Zawody rozgrywane będą w czterech kategoriach wiekowych:

  • 7-10 lat;
  • 11-13 lat;
  • 14-17 lat;
  • 18+

Jak będzie przebiegała rywalizacja? Zasady są bardzo proste! Każdy z zawodników musi pokonać dwukrotnie bądź trzykrotnie (w zależności od ilości zgłoszonych uczestników) wyznaczony tor, a do klasyfikacji zaliczany będzie najlepszy czas przejazdu. Start i meta zostanie wyznaczona wyraźną czerwoną linią.

Za zajęcie miejsc I – III w każdej z kategorii zawodnicy otrzymują pamiątkowe puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

 

Szansa na 20. tytuł Drużynowego Mistrza Polski

Już w najbliższą sobotę w podwarszawskim Józefosławiu zostanie rozegrana faza play-off Lotto Ekstraligi Badmintona. W tej fazie spotkają się cztery najlepsze zespoły sezonu – UKS Hubal Białystok, SKB Litpol – Malow Suwałki, ABRM Warszawa oraz Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle. Pierwszym rozegranym półfinałem będzie mecz pomiędzy Hubalem Białystok a Benincą UKS Feniks Kędzierzyn Koźle. Drugim meczem będzie ten pomiędzy broniącym tytułu SKB Litpol – Malow Suwałki a ABRM Warszawa (ubiegłoroczni srebrni medaliści). Mecz rozpocznie się o godzinie 11:30.

Wielki finał odbędzie się dzień później – w niedzielę 21 maja. Jak skomentował trener SKB Jerzy Dołhan, drużyna przyjedzie do Józefosławia w najmocniejszym składzie, włącznie ze wszystkimi zawodnikami zagranicznymi uprawnionymi do gry w finałach. Trzymamy kciuki, aby 20. tytuł w historii suwalskiego klubu stał się faktem!

TRANSMISJA NA ŻYWO

19 maja 2023 14:04