Sportowy Weekend – piłkarskie emocje na Zarzeczu!


Początek weekendu jest doskonałą okazją do przeglądu wydarzeń z udziałem suwalskich sportowców. Ślepsk Malow Suwałki w meczu wyjazdowym zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów. Sekcja bokserska OSiR od środy toczy boje w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które wkraczają w decydującą fazę. Piłkarze Wigier podejmą przed własną publicznością KS Wasilków, który w meczach wyjazdowych jest najlepiej punktującym zespołem w lidze.

Oczko wyżej niż ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Sytuacja w tabeli ligowej PlusLigi cieszy oko niejednego kibica biało-niebieskich. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zajmują obecnie 5. miejsce z dorobkiem 13 punktów w 7 rozegranych meczach. Znajdują się oczko wyżej niż ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która musi jak najszybciej zapomnieć o ostatnim meczu z Asseco Resovią Rzeszów.

PGE Skra Bełchatów i Ślepsk Malow Suwałki zmierzą się w meczu 8. kolejki PlusLigi. Obie drużyny celują w miejsce w fazie play-off. PGE Skra w tym sezonie jest zespołem co najmniej nieprzewidywalnym. Żółto-czarni nie mogą ostatnimi czasy trafić z formą, o czym świadczą 3 porażki w ostatnich meczach ligowych.

W dotychczasowych spotkaniach obu drużyn w PlusLidze lepszym bilansem legitymują się bełchatowianie. Z sześciu meczów wygrali pięciokrotnie. Czy suwalczanie wykorzystają moment słabości rywali?

Mecz PGE Skra Bełchatów – Ślepsk Malow Suwałki odbędzie się w piątek (04.11) w bełchatowskiej hali Energia. Transmisja meczu w Polsacie Sport i na Polsat Box Go. Początek o godzinie 20:30.

Suwalscy pięściarze walczą w Mistrzostwach Polski

Kilkuset zawodników i zawodniczek z całego kraju przyjechało w środę do Mielca na inaugurację Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksie olimpijskim. Wśród nich obecni są zawodnicy sekcji bokserskiej OSiR Suwałki.

Mielec odwiedzili zresztą nie tylko pięściarze i pięściarki, ale i legendy polskiego boksu. Honorowym gościem mistrzostw jest urodzony w Mielcu trzykrotny olimpijczyk, medalista Mistrzostw Świata i Europy Andrzej Rżany oraz Grzegorz Skrzecz – olimpijczyk, wielokrotny Mistrz Polski, medalista Mistrzostw Świata i Europy.

Sekcję bokserską OSiR Suwałki reprezentuje 2 zawodników. Julia Łapińska pokonując 5-0 Natalię Waliczek z klubu Skorpion Szczecin zapewniła sobie co najmniej brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski. O godzinie 17:00 rozpocznie się sesja wieczorna, w której Maciej Suchwałko zawalczy o strefę medalową z Dawidem Tkaczem z Chojny.

Niech fantastyczna seria trwa w najlepsze

W Suwałkach Wigry przegrały dotąd tylko raz – z liderującym ŁKS-em 1926 Łomża. Wasilków zaś jest najlepiej punktującym zespołem w meczach wyjazdowych. Obie ekipy mają świadomość, że na tym etapie nie można pozwolić sobie na błędy. Każde potknięcie bowiem może skutkować utratą kontaktu z zespołami z górnej części tabeli.

Wigry Suwałki zajmują obecnie 4. miejsce w tabeli IV ligi podlaskiej. Z dorobkiem 30 punktów w 14 rozegranych spotkaniach, tracą jedynie 4 punkty do pozycji lidera. Spotkanie z KS Wasilków w ramach 15. kolejki odbędzie się w sobotę (05.11) na Stadionie Miejskim w Suwałkach przy ul. Zarzecze 26. Początek o godzinie 17:00.

Suwalki Cup 2022

Od jutra basen sportowy suwalskiego Aquaparku będzie główną areną zmagań uczestników Suwalki Cup 2022. Zawody są drugą z trzech zaplanowanych części Short Course Cup 2022 – imprezy sportowej organizowanej przez litewski VŠĮ “Paskutinis griaustinis”. Ostatnia edycja odbędzie się w terminie 9-10 grudnia 2022 r. w Druskiennikach.

Przypominamy, że w związku z powyższym basen sportowy obiektu zostanie wyłączony z użytkowania publicznego:

  • dnia 5 listopada 2022 r. (sobota) w godz.  14.00 – 20.00*
  • dnia 6 listopada 2022 r. (niedziela) w godz.  09.00 – 15.00*

*godziny mogą ulec zmianie

4 listopada 2022 14:55