Sportowy Weekend – rywalizacja o najlepszą dziewiątkę ligi!


Piątek jest doskonałym dniem tygodnia do podsumowania nadchodzących wydarzeń z udziałem suwalskich klubów i drużyn sportowych. Najbliższa okazja do kibicowania na żywo biało-niebieskim pojawi się już jutro. Sobotnim popołudniem drużyna Wigier Suwałki podejmie na Stadionie Miejskim przy ul. Zarzecze 26 spadkowicza z III ligi – Wissę Szczuczyn.

Z kolei siatkarze Ślepska Malow Suwałki w hali sportowo-widowiskowej „Suwałki Arena” zmierzą się z ekipą LUK Lublin o 9. miejsce w tabeli końcowej PlusLigi. Na tym jednak siatkarskie emocje się nie kończą, bowiem już we wtorek w Lublinie odbędzie się spotkanie rewanżowe. O końcowym sukcesie zadecyduje więc rezultat dwumeczu!

Niespodziewana przedświąteczna porażka

Choć w 2023 roku suwalskie Wigry nie zaznały porażki przed własną publicznością (co więcej, w bieżącym roku przeciwnicy nie zdołali dotychczas zdobyć nawet bramki), biało-niebiescy nie mogą przełamać się w meczach wyjazdowych. Po remisie 1-1 z Krypnianką Krypno, w Wielką Sobotę suwalczanie musieli uznać wyższość rywali z Michałowa.

Zarząd klubu poinformował kibiców o zmianach w sztabie szkoleniowym. Kamil Lauryn przestał pełnić funkcję pierwszego trenera, a do wyboru nowego trenera zespół poprowadzi dotychczasowy asystent – Dariusz Koncewicz.

Po pewnym zwycięstwie nad Orłem Kolno, na pozycje lidera powrócił zespół ŁKS 1926 Łomża. Wigry Suwałki piastują obecnie 4. pozycję, ze stratą 7 punktów do miejsca premiowanego awansem.

Po serii 4 meczów bez porażki, remisem z Promieniem Mońki zastopowany został zwycięski marsz sobotnich rywali biało-niebieskich – Wissy Szczuczyn. Spotkanie odbędzie się na Stadionie Miejskim przy ul. Zarzecze 26. Początek o godzinie 17:00.

KUP BILET

Rywalizacja o najlepszą dziewiątkę ligi

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zakończą sezon 2022/23 PlusLigi dwumeczem z LUK Lublin. Stawką pojedynku będzie 9. miejsce w tabeli końcowej. Pierwszy mecz odbędzie się już w nadchodzącą niedzielę, 16 kwietnia o godzinie 17.30 w hali sportowo-widowiskowej „Suwałki Arena”.

W tegorocznych rozgrywkach podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza z pewnością zaprezentowali się lepiej, niż miało to miejsce w ubiegłym roku (12. miejsce, 24 punkty, 7 zwycięstw, 19 porażek). LUK Lublin to drużyna, która dwukrotnie w kończącym się już sezonie napsuła krwi biało-niebieskim. Ostatni triumf nad wymagającym przeciwnikiem suwalczanie święcili w sezonie 2021/2022, zwyciężając bez straty seta przed własną publicznością.

Spotkanie zapowiada się bardzo emocjonująco. Organizatorzy przygotowali kibicom liczne atrakcje, m.in. losowania bardzo ciekawych nagród i upominków.

KUP BILET

14 kwietnia 2023 14:27