Sportowy Weekend – siatkarskie Derby Północy!


Piątek jest doskonałym dniem tygodnia do podsumowania nadchodzących wydarzeń z udziałem suwalskich klubów i drużyn sportowych. Piątkowy wieczór warto zarezerwować na siatkarskie widowisko na najwyższym polskim szczeblu rozgrywkowym. Piłkarze suwalskich Wigier rozpoczynają rundę wiosenną IV ligi podlaskiej. Na pierwszy ogień biało-niebieskich czeka sportowa rywalizacja w Białymstoku. Kciuki trzymać będziemy również za pięściarzy sekcji bokserskiej OSiR, którzy wraz z początkiem weekendu rozpoczynają zmagania w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Sokółce.

Derby Północy w „Suwałki Arenie”

W piątkowy wieczór hala sportowo-widowiskowa „Suwałki Arena” nie zaśnie! W ramach 27. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki podejmą przed własną publicznością ekipę AZS Indykpol Olsztyn. Spotkanie określane mianem „Derbów Północy” za każdym razem rozbudza pozytywne emocje wśród kibiców sportu, a tym razem stawka gry jest naprawdę wysoka.

Obie drużyny walczą o fazę play-off, co jeszcze bardziej podnosi atmosferę dzisiejszego spotkania. Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza zajmują w tabeli 9 miejsce, a akademicy z Olsztyna są jedynie dwa oczka wyżej. Czy na trybunach zasiądzie komplet widzów? Przekonamy się!

Rozpoczęcie meczu o godzinie 20:30. Transmisja na żywo na antenie Polsat Sport i Polsat Box Go.

Biało-niebiescy w drodze po 3 punkty

Remisem w meczu sparingowym przeciwko Romincie Gołdap, po bramkach Piotra Lipińskiego i Pawła Omiljanowicza Wigry Suwałki zakończyły okres przygotowawczy przed rundą wiosenną IV ligi podlaskiej. Mistrzowie tegorocznych rozgrywek RESO Suwałki Football League w sześciu rozegranych meczach kontrolnych zanotowali trzy zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki.

Już w najbliższą sobotę biało-niebiescy podejmą w meczu wyjazdowym drużynę MOSP Białystok. W pierwszym meczu rozegranym na Stadionie Miejskim przy ul. Zarzecze 26 triumfowali suwalczanie. Historia lubi się powtarzać, więc trzymamy kciuki za pierwszy w 2023 roku komplet punktów! Rozpoczęcie spotkania o godzinie 13:00.

10 marca 2023 15:54