Sportowy Weekend – startuje Malow Yonex Festiwal Badmintona!


Piątek jest doskonałym dniem tygodnia do podsumowania nadchodzących wydarzeń z udziałem suwalskich klubów i drużyn sportowych. Od piątku do niedzieli w hali sportowej OSiR oraz suwalskiej „Arenie” trwać będzie jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie europejskiego młodzieżowego badmintona – MALOW YONEX Festiwal Badmintona. Organizowany od dwóch lat turniej zgromadzi na dwóch halach 464 zawodników z 14 krajów, którzy będą rywalizować na suwalskich parkietach.

Na tym jednak nie koniec. W weekendowym rozkładzie jazdy znajdują się jeszcze następujące pozycje:

  • 19. kolejka IV ligi podlaskiej: KS Grabówka – Wigry Suwałki (17.03. godz. 11:00)
  • Liga Makroregionalna U-19, grupa A: Wigry Suwałki – ŁKS Łódź (17.03. godz. 15:00)
  • I konferencja przed Panzer Kickboxing Night 6 (17.03. godz. 17:00)
  • 26. kolejka PlusLigi: Aluron CMC Warta Zawiercie – Ślepsk Malow Suwałki (17.03. godz. 20:30)

Zawodnicy z całej Europy zagrają w Pogodnych Suwałkach

W dniach 15-17 marca 2024 roku odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie europejskiego młodzieżowego badmintona – MALOW YONEX Festiwal Badmintona. Organizowany od dwóch lat turniej zgromadzi na dwóch halach 464 zawodników z 14 krajów, którzy będą rywalizować na suwalskich parkietach. Turniej odbywa się w dwóch lokalizacjach. Pierwszą z nich będzie dobrze znana z występów siatkarzy hala sportowo-widowiskowa „Suwałki Arena”, w której odbędzie się turniej Malow Yonex Polish U-17 International. Drugą będzie hala sportowa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach przy ul. Wojska Polskiego 2. Tam swoich sił próbować będą zawodnicy do lat 15, 13, 11 oraz 9.

W tegorocznej edycji festiwalu możemy spodziewać się wspaniałych pojedynków na najwyższym poziomie. Do turnieju w kategorii do lat 17 zgłosiła się europejska czołówka, która będzie rywalizować o punkty rankingowe. Emocji również nie zabraknie w turnieju w kategoriach do lat 15, 13, 11 oraz 9, który zostanie rozegrany w obiekcie przy ul. Wojska Polskiego 2.

MALOW YONEX Festiwal Badmintona to nie tylko turniej sportowy, ale również wysoko postawiona poprzeczka ze strony organizatorskiej. Przygotowanie HSW „Suwałki Arena” jest na najwyższym światowym poziomie.

Harmonogram turnieju:

Piątek 15.03
9:00 – Uroczyste otwarcie turnieju w hali sportowo-widowiskowej „Suwałki Arena”
10:00 – Rozpoczęcie gier w HSW „Suwałki Arena” oraz w hali sportowej OSiR
Ok. 21:30 – Zakończenie gier

Sobota 16.03
9:00 – Kontynuacja gier
Ok. 21:30 – Zakończenie gier

Niedziela 17.03
9:00 – Rozpoczęcie gier półfinałowych w HSW „Suwałki Arena”, kontynuacja gier w hali sportowej OSiR
13:00 – Rozpoczęcie gier finałowych w HSW „Suwałki Arena”
Ok. 16:00 – Zakończenie turnieju

Aspiracje na III ligę

Bardzo dobrze rundę wiosenną IV ligi podlaskiej otworzyły Wigry Suwałki. Kandydat do awansu pokonał u siebie MOSP Białystok 5:0, potwierdzając duże aspiracje. Wigry wygrały wysoko i zasłużenie, ale potyczka mogła zacząć się od piłkarskiego trzęsienia ziemi. Ku zdumieniu suwalskich kibiców już po kilkudziesięciu sekundach goście z Białegostoku mieli rzut karny. Faworyci mogli jednak odetchnąć z ulgą, bo strzał z 11 metrów Szymona Turczewskiego bramkarz biało-niebieskich Jakub Kanclerz sparował na poprzeczkę.

W najbliższą niedzielę o godzinie 11:00 suwalczanie zmierzą się w meczu wyjazdowym z zespołem KS Grabówka. Przyszli rywale biało-niebieskich mieli po rundzie jesiennej w dorobku tylko sześć punktów, ale nie zamierzają składać broni w walce o uniknięcie degradacji do klasy okręgowej.

Jednakże, na Stadionie Miejskim w Suwałkach nie zabraknie piłkarskiego akcentu. W niedzielę o godzinie 15:00 na boisku bocznym przy Zarzeczu rozpocznie się 3. kolejka piłkarskiej Ligi Makroregionalnej U-19 (grupa A). Rywalem suwalczan będzie doświadczona drużyna ŁKS Łódź.

Pierwsze słowa do mikrofonu

Już w kwietniu 2024 roku odbędzie się szósta odsłona Panzer Kickboxing Night – jednego z największych wydarzeń sportowo-kulturalnych w naszym regionie. W tym roku organizatorzy zapowiadają jeszcze większe emocje i niespodzianki dla fanów sztuk walki. Połączenie doskonałej techniki, pasji i adrenaliny sprawi, że tegoroczna edycja będzie niezapomniana dla wszystkich uczestników i widzów.

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Aquaparku Suwałki odbędzie się pierwsza konferencja przed nadchodzącym wydarzeniem. Przybliżone zostaną między innymi sylwetki zawodników, ich osiągnięcia i procesy treningowe. Wstęp dla kibiców i mediów jest wolny. Konferencja będzie również transmitowana bezpłatnie na żywo na stronie pkntv.pl oraz na kanale PANZER TV na platformie YouTube.

Kierunek –> Zawiercie

W niedzielny wieczór siatkarze Ślepska Malow Suwałki zagrają na wyjeździe z zespołem Aluron Warta Zawiercie. Suwalczanie mają obecnie siedem punktów przewagi nad ostatnią drużyną w tabeli – Enea Czarnymi Radom. Już tylko pięć kolejek pozostało do końca sezonu zasadniczego PlusLigi, a w trwającym sezonie degradacji ulega tylko jeden zespół. Obok meczu z Aluron Wartą Zawiercie, suwalczan czekają jeszcze potyczki z Jastrzębskim Węglem, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, PSG Stalą Nysa oraz AZS Indykpolem Olsztyn.

W każdym z meczów trzeba będzie walczyć o każdy pojedynczy set, który w ostatecznym rozrachunku może zaważyć o pozostaniu w PlusLidze w przyszłym sezonie. W pierwszym spotkaniu w tym sezonie z Aluron Wartą Zawiercie suwalczanie przegrali 0:3. Z pewnością kibice liczą na rewanż!

Spotkanie będzie transmitowane na żywo na antenie Polsat Sport oraz Polsat Box Go.

15 marca 2024 12:03