Sportowy Weekend – szansa dla biało-niebieskich!


Wraz z piątkiem rozpoczynamy kolejny sportowy weekend 2023 roku! Co czeka nas tym razem? VIII kolejka RESO Suwałki Football League, mecz towarzyski Wigry Suwałki – Mazur Ełk oraz świetnie zapowiadająca się konfrontacja Ślepsk Malow Suwałki – GKS Katowice. Mówiąc krótko – będzie się działo!

Piątek z Suwalską Ligą Mistrzów!        

VIII kolejka RESO Suwałki Football League odbędzie się w hali sportowej OSiR dzisiejszego wieczoru. W każdy piątek, 14 drużyn rywalizujących o tytuł mistrzowski dostarcza przybyłym na trybuny kibicom wiele pozytywnych, sportowych emocji. Nie inaczej będzie i tym razem, bowiem w ósmej odsłonie rozgrywek znalazło się kilka „prawdziwych szlagierów”.

Początek już o godzinie 18:00. W pierwszej kolejności zgromadzonej publiczności zaprezentują się drużyny Skupski Team Sejny oraz Wigry Suwałki – aktualny lider.

Przed rozpoczęciem zmagań, na stronie facebookowej RESO Suwałki Football League opublikowany zostanie post dotyczący transmisji na żywo wybranych spotkań. Co więcej, kibice śledzący rozgrywki mogą wziąć udział w wielu konkursach i Lidze Typera, polegającej na typowaniu poprawnych wyników nadchodzących meczów!

Terminarz spotkań:    

18:00 Skupski Team Sejny – Wigry Suwałki

18:30 Porta Active Team – FC Hornets Suwałki

19:00 Euromaster Gniedziejko – Verta Suwałki

19:30 Szkarnulis Team Sejny – Opakowania Kartex Suwałki

20:00 Technika Grzewcza „ZUH” – 14. PPPanc „DECCO” Suwałki

20:30 Gmina Szypliszki – Gmina Suwałki

21:00 EL-DAN Suwałki – Budrol Transport Suwałki

 

Wzmocnienia i przygotowania do rundy wiosennej

Wigry Suwałki po przerwie zimowej wznowiły treningi na boisku. Oprócz cotygodniowych występów w hali sportowej OSiR, biało-niebiescy dokonali kilku wzmocnień. Do klubu dołączyli Bartosz Gużewski oraz Eduard Serbuł. Przed rundą wiosenną w drużynie Kamila Lauryna i Dariusza Koncewicza trenują również Jakub Płoszkiewicz, Mariusz Bucio, Kacper Babkowski oraz Paweł Fajkowski.

22 stycznia (niedziela) na boisku przy Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich przy ul. Antoniewicza 5 suwalskie Wigry czeka pierwszy mecz sparingowy. Przeciwnikiem biało-niebieskich będzie występujący na co dzień w warmińsko-mazurskiej okręgówce Mazur Ełk. Początek spotkania został zaplanowany na godzinę 11:00.

Wieczorem siatkarskie emocje

Suwalczanie stoją przed wielką szansą na dopisanie sobie trzech punktów w tabeli ligowej. Ich niedzielny przeciwnik ostatnimi czasy prezentuje formę zdecydowanie poniżej oczekiwań kibiców. Pechowa seria ośmiu porażek z rzędu mówi zresztą sama za siebie. W ostatniej kolejce suwalczanie pewnie pokonali zespół Barkom Każany Lwów 3-0, podczas gry katowiczanie nie zdołali ugrać przeciwko Ukraińcom nawet seta.

Jak obrazuje przeszłość, GKS Katowice to niebezpieczny przeciwnik, którego w żadnym wypadku nie powinno się lekceważyć. Wiedzą o tym siatkarze Ślepska Malow Suwałki, którzy sumiennie przygotowują się do niedzielnego występu przed własną publicznością. Walka o fazę play-off trwa, a biało-niebiescy nie ukrywają swoich ambicji związanych z tym faktem.

Spotkanie Ślepsk Malow Suwałki – GKS Katowice w ramach 21. kolejki siatkarskiej PlusLigi rozpocznie się 22 stycznia (niedziela) o godzinie 17:30 w hali sportowo-widowiskowej „Suwałki Arena”.

BILETY

20 stycznia 2023 14:35