Sportowy Weekend – w pogoni za liderem z Łomży!


Piątek jest doskonałym dniem tygodnia do podsumowania nadchodzących wydarzeń z udziałem suwalskich klubów i drużyn sportowych. Przed piłkarzami Wigier drugie w tym roku starcie przed własną publicznością, a co za tym idzie szansa na zmniejszenie starty do lidera IV ligi podlaskiej – ŁKS-u 1926 Łomża. Siatkarzom Ślepska Malow Suwałki pozostał ostatni mecz wyjazdowy w fazie zasadniczej PlusLigi. Ich przeciwnikiem będzie piastujący ostatnie miejsce w tabeli ligowej BBTS Bielsko-Biała.

Powtórka z sierpnia ubiegłego roku?

Ubiegłoroczne sierpniowe spotkanie Dąb Dąbrowa Białostocka – Wigry Suwałki z pewnością lepiej wspominają suwalczanie. Biało-niebiescy w czwartej kolejce IV ligi podlaskiej zdecydowanie zwyciężyli w swoim drugim meczu wyjazdowym, choć nie obyło się bez gradu bramek. Na terenie rywali padło łącznie dziewięć goli, z czego sześć autorstwa zawodników Wigier.

Dąb Dąbrowa Białostocka znajduje się obecnie na 13. pozycji w tabeli z 17 zdobytymi punktami w 20 meczach. Suwalczanie zaś w identycznej ilości rozegranych meczów zgromadzili 40 punktów i zajmują aktualnie wysokie 4. miejsce w ogólnym zestawieniu. Co więcej, starcie przed własną publicznością z drużyną, która w trwającym sezonie nie radzi sobie najlepiej w starciach wyjazdowych (3 remisy, 7 porażek w 10 meczach) stawia biało-niebieskich w jeszcze lepszym świetle.

Mecz Wigry Suwałki – Dąb Dąbrowa Białostocka odbędzie się 1 kwietnia na Stadionie Miejskim w Suwałkach przy ul. Zarzecze 26. Początek spotkania o godzinie 17:00.

KUP BILET

Ostatni mecz fazy zasadniczej

Tym razem przedłużamy Sportowy Weekend aż do poniedziałku! Biało-niebiescy przegrali domowe starcie z Wartą Zawiercie 1:3, co oznacza, że drużyna z „Polskiego Bieguna Zimna” utraciła szanse na awans do fazy play-off. Suwalczanom pozostała walka o 9 miejsce w końcowym zestawieniu. W nadchodzący poniedziałek podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza w meczu kończącym fazę zasadniczą zmierzą się z drużyną BBTS Bielsko-Biała, która w ostatnim starciu straciła matematyczne szanse na utrzymanie w PlusLidze.

Mecz BBTS Bielsko Biała – Ślepsk Malow Suwałki odbędzie się 3 kwietnia w Hali Pod Dębowcem przy ul. Karbowej 26. Początek spotkania o godzinie 17:30. Transmisja na żywo na antenie Polsat Sport i Polsat Box Go.

31 marca 2023 12:21