XVI edycja Halowych Zawodów Lekkoatletycznych


DSC_5951

Uczniowie suwalskich oraz podsuwalskich podstawówek i gimnazjów rozpoczęli dziś rywalizację w XVI edycji Halowych Zawodów Lekkoatletycznych Szkół Podstawowych i Gimnazjów o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk, które odbywają się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. W pierwszym z czterech spotkań uczniowie rywalizowali w siedmiu konkurencjach (podstawówka) oraz pięciu (gimnazjum).W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach zaprezentowali się między innymi uczniowie, którzy reprezentowali Suwałki w I Halowych Ogólnopolskich Mistrzostwach ,,Czwartków Lekkoatletycznych”, które 4 grudnia odbyły się w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Młodzi lekkoatleci przywieźli do Suwałk z tych zawodów cztery medale – złoty, srebrny i dwa brązowe. Na najwyższym stopniu podium stanęła Julia Dorochowicz (SP nr 11), która okazała się najlepsza w skoku wzwyż z wynikiem 1,35m. Srebro, z wynikiem 7,93s w biegu na 60m zdobył Patryk Makowski (SP nr 4). Brązowe krążki trafiły natomiast w ręce Oliwii Biziewskiej (SP nr 11 – 8,55s w biegu na 60m) oraz Adama Leśniewskiego (SP nr 4 – 47,99s w biegu na 300m). Wszystkie medale Suwalczanie zdobyli w kategorii wiekowej „rocznik 2004”.

Pełny skład reprezentacji Suwałk na I Halowe Ogólnopolskie Mistrzostwa „Czwartków Lekkoatletycznych” w Spale:

Anna Maria Żaborowska, Paweł Ćwikowski, Patryk Makowski, Adam Leśniewski – wszyscy Szkoła Podstawowa nr 4 w Suwałkach, opiekun Dorota Ćwikowska;

Natalia Sak, Wiktoria Więcko, Julia Sikorowska, Anna Kapla, Julia Dorochowicz, Oliwia Biziewska – wszyscy Szkoła Podstawowa nr 11 w Suwałkach, opiekun Wanda Bujnowska.

 

 

10 grudnia 2015 15:09