Sportowy weekend w Suwałkach


W sobotę na kortach ceglanych przy ul. Wojska Polskiego 17 rozegrany został turniej tenisa ziemnego Pogodne Suwałki Challenge. Swój akces do turnieju zgłosiło 15 par, które reprezentowały następujące miasta: Białystok, Giżycko, Gołdap, Kętrzyn, Olecko, Sejny, Suwałki oraz Żegary. Turniej, który rozpoczął się punktualnie o godzinie 9:00 rozegrany został w bardzo sprzyjających warunkach.

Po kilku godzinach walki na korcie najlepsi okazali się Suwalczanie Robert Usarek / Karol Szymański, którzy w finale pokonali parę z Białegostoku Jacek Czerniszewski / Artur Krasowski 9:6. W pojedynku o trzecie miejsce Robert Popławski / Tomasz Szyszkowski z Gołdapi pokonali inną parę z Suwałk Adam Cąkała / Krzysztof Pietranis 9:2.

Organizatorem Pogodne Suwałki Challenge był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach przy współpracy z Suwalskim Towarzystwem Tenisowym oraz marką RECMAN, fundatorem nagród rzeczowych.

Setki Suwalczan zgromadziły się na terenach zielonych Zalewu Arkadia w niedzielne popołudnie podczas XI Suwalskiego  Maratonu Szantowego. Publiczność bawiła się przy akompaniamencie szant i pieśni żeglarskich w wykonaniu zespołów Trzy Majtki, North Cape, Sąsiedzi oraz suwalskiej grupy Zmiana Wachty.

20 sierpnia 2018 09:55