Sportowy weekend w Suwałkach


DSC_0071

VI Memoriał Józefa Gajewskiego był najważniejszym sportowym wydarzeniem minionego weekendu. Najważniejszym, bo po raz pierwszy drużyna Ślepska Suwałki wygrała turniej rozgrywany ku pamięci wieloletniego Prezydenta Miasta Suwałk, dzięki któremu w Suwałkach możemy oglądać siatkówkę na wysokim poziomie.

W finale turnieju podopieczni Dimy Skoryy’ego pokonali aktualnego wicemistrza Polski i zdobywcę Pucharu Polski drużynę Trefl Gdańsk. Trener przeciwników suwalczan, którym jest Adrea Anastasi, musiał przełknąć gorycz porażki z występującym w niższej klasie rozgrywkowej przeciwnikiem, tym bardziej, że po wygranych dwóch setach i doprowadzeniu do remisu (Trefl przegrał I i II seta) wydawało się, iż wygrana w tie breaku będzie formalnością. Okazało się inaczej i to Ślepsk Suwałki mógł cieszyć się z pierwszego tryumfu w Memoriale Józefa Gajewskiego.

W meczu o 3. miejsce Barkom Każany Lwów (V drużyna ukraińskiej ekstrklasy), z którym Ślepsk wygrał w sobotnim półfinale 3:0, pokonał 3:1 AZS Politechnika Warszawska.
Bez wątpienia najbardziej rozpoznawalnym zawodnikiem w drużynie z Warszawy, która w półfinale uległa Treflowi Gdańsk 2:3, był Paweł Zagumny, Mistrz Świata z 2014 r.

 

Niemalże równocześnie (27.09.2015 r. godz. 12:45) na stadionie miejskim przy ul. Zarzecze 26 swój kolejny mecz rozgrywały I-ligowe Wigry Suwałki. Przeciwnikiem biało-niebieskich była drużyna Dolcanu Ząbki. Niestety, po bardzo wyrównanym pojedynku, Wigry przegrały 0:1 i z dorobkiem 11 punktów zajmują 14 miejsce w ligowej tabeli.

Miniona niedziela była ostatnią okazją do rywalizacji turniejowej na suwalskich kortach w sezonie. Tym razem Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach zorganizował damski turniej tenisowy, którego sponsorem tytularnym został Salon Piękności Bio-Profil & SPA mieszczący się przy ul. Waryńskiego 15a w Suwałkach.

Do turnieju zgłosiło się 15 tenisistek z Suwałk, Sejn, Łomży, Giżycka oraz Ełku. Najmłodsza zawodniczka turnieju miała 12 lat. Mecze rozgrywano system pucharowym. Rywalizacja była wyrównana i zakończyła się dopiero po blisko 9 godzinach gry. Sędzią turnieju był Robert Usarek.

Sponsor turnieju każdej z uczestniczek ufundował nagrody w postaci voucherów do wykorzystania na zabiegi spa.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce Katarzyna Tertel (Ełk)

II miejsce Mariola Czajkowska (Giżycko)

III miejsce Jadwiga Brochacka (Ełk)

IV miejsce Julia Sowulewska (Suwałki)

V miejsce Monika Narwojsz (Giżycko)

VI miejsce Joanna Płatek (Giżycko)

VII miejsce Wiktoria Cherubin (Suwałki)

VIII miejsce Oliwia Sawicka (Łomża)

IX-XII miejsce Maria Kuczyńska (Suwałki), Kornelia Zielińska (Suwałki), Małgorzata Marchelewicz (Giżycko), Aleksandra Bobrowska (Sejny)

XII-XV miejsce Urszula Makarska (Suwałki), Marianna Żabińska (Łomża), Aleksandra Płatek (Giżycko)

28 września 2015 11:51