Sportowy Weekend – wielokrotni medaliści PlusLigi w Suwałki Arenie!


Piątek to doskonała okazja do przeglądu nadchodzących wydarzeń z udziałem suwalskich zespołów. W sobotę hala sportowo-widowiskowa „Suwałki Arena” gościć będzie wielokrotnych medalistów PlusLigi oraz największych, światowych imprez. Suwalskie Wigry czeka natomiast podróż do Bielska Podlaskiego, gdzie w meczu wyjazdowym podejmą wicelidera IV ligi podlaskiej.

Siódma potyczka z warszawską drużyną

Po fantastycznym zwycięstwie suwalczan 3-1 przed własną publicznością z Treflem Gdańsk, do hali sportowo-widowiskowej „Suwałki Arena” przyjedzie zespół ze stolicy. Projekt Warszawa zajmuje obecnie rozczarowujące kibiców 13. miejsce. Drużyna prowadzona przez trenera Roberto Santilliego ma na swoim koncie dwa punkty wywalczone w spotkaniu z ukraińskim zespołem Barkom Każany Lwów, ponadto zaznali dwóch porażek z Asseco Resovią Rzeszów 0:3 i GKS Katowice 1:3.

Na ostatnim turnieju przygotowawczym przed sezonem (II Turnieju Nowodworskim) Ślepsk Malow pokonał Projekt aż 3:0. Podobny wynik w meczu ligowym byłby nie lada gratką dla kibiców biało-niebieskich. Początek spotkania już w najbliższą sobotę (15.10) o godzinie 17:30.

Trudny przeciwnik na trudnym terenie

7. miejsce po 11 kolejkach piłkarskiej IV ligi podlaskiej zajmują obecnie Wigry Suwałki. Suwalczanie w rozgrywkach ligowych zwyciężyli 6 razy, remisowali 3, natomiast przegrali jedynie 2. Dorobek 33 strzelonych goli to drugi najlepszy wynik w lidze na ten moment. Daje to średnią ponad trzech trafień na mecz! Biało-niebieskich w tym aspekcie przewyższa jedynie ŁKS 1926 Łomża, której zawodnicy w 11 meczach zdobyli aż 37 bramek.

Gospodarze sobotniego spotkania zajmują pozycję wicelidera IV Ligi Podlaskiej. Warto podkreślić, że nie przegrali jeszcze meczu na własnym boisku. Co więcej, podobnie jak zespół z Łomży (lider rozgrywek) stracili dotychczas jedynie 11 bramek.

Areną spotkania będzie Stadionie MOSIR przy ul. Orzeszkowej 19 w Białej Podlaskiej. Pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmi o godzinie 15:00. Transmisja online będzie prowadzona na stronie Facebookowej zespołu Tur Bielsk Podlaski.

14 października 2022 13:46