Sportowy weekend za nami


Za nami niezwykle sportowy weekend. Dwa duże wydarzenia sportowe organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach zgromadziły wielu uczestników oraz kibiców.

W sobotę oraz niedzielę pomimo deszczowej pogody odbył się międzynarodowy turniej siatkówki plażowej Pogodne Suwałki CUP. W rozgrywkach wzięło udział prawie 20 drużyn m.in. z Wrocławia, Olsztyna oraz Litwy. W bardzo silnie obsadzonym turnieju zwycięstwo odniosła para Jakub Zdybek / Zarankiewicz Mateusz (w. opolskie), która powtórzyła ubiegłoroczny sukces. W tym roku w wielkim finale tryumfatorzy pokonali parę z w. warmińsko-mazurskiego Ociepski Marcin / Radzikowski Kamil. Na najniższym stopniu podium stanął duet z w. lubuskiego Roman Andrys / Adam Andrys, którzy w finale pocieszenia pokonali parę z w. łódzkiego Felisiak Konrad / Kiernoz Bartłomiej. Najlepszą parą z Suwałk okazał się duet z miejscowej drużyny Ślepsk Suwałki Łukasz Rudzewicz / Kamil Skrzypkowski.

Po południu, w strugach deszczu, odbył się charytatywny bieg na rzecz 6-letniej Lenki wokół zalewu Arkadia. W biegu  pn. Rodzinny Ekspres na dystansie około 1,7 km (jedno okrążenie wokół Zalewu) zwycięstwo odniosła rodzina Simkiewiczów, w składzie Michał, Szymon oraz Katarzyna. Niezwykle zacięta okazała się rywalizacja w Suwalskim Ekspresie, w biegu na dystansie około 3,5 km (dwa okrążenia wokół Zalewu Arkadia). Wśród panów zwyciężył Bartłomiej Osior, natomiast wśród pań Beata Pokrzywińska-Osior.

Dodatkowo przez cały dzień w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odbywał się blok wydarzeń sportowo – rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży. Gośćmi specjalnymi był brazylijski siatkarz – Giba, który wywalczył wraz z reprezentacją trzykrotne mistrzostwo świata oraz włoski kucharz Giancarlo Russo. Każdy z obecnych mógł spróbować zdrowych posiłków przygotowanych przez mistrza kuchni oraz porozmawiać i zrobić pamiątkowe zdjęcie z Siatkarzem. Ponadto zostały przygotowane pokazy animacji, gier, zabawy dla najmłodszych oraz konsultacje dietetyczne – to wszystko w niedzielny dzień można było znaleźć w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Zapraszamy do galerii zdjęć na FB.

 

Wyniki Pogodne Suwałki CUP:

 1. Jakub Zdybek / Mateusz Zarankiewicz
 2. Marcin Ociepski / Kamil Radzikowski
 3. Roman Andrys / Adam Andrys
 4. Konrad Felisiak / Bartłomiej Kiernoz

Wyniki Rodzinny Ekspres:

 1. Simkiewicz Michał, Szymon, Katarzyna
 2. Poźniak Konrad, Józef, Kornelia, Dagmara
 3. Gejdel Konrad, Krystian, Iwona

Wyniki Suwalski Ekspres:

Kobiety:

 1. Beata Pokrzywińska-Osior
 2. Izabela Barwicka
 3. Urszula Cherubin

Mężczyźni:

 1. Bartłomiej Osior
 2. Bartłomiej Zyborowicz
 3. Rafał Wronowski

27 sierpnia 2018 10:20