Spotkanie autorskie z Mirosławem Wlekłym


Obchodom 57. Centralnych Uroczystości Dni Olimpijczyka, oprócz imprez sportowych towarzyszyć będą również wydarzenia kulturalne. W piątek o godz. 15:30  w Suwalskim Ośrodku Kultury w Sali Kameralnej odbędzie się spotkanie autorskie z Mirosławem Wlekłym, autorem książki ,,Górski. Wygramy my albo oni”– biografia trenera Kazimierza Górskiego.

W książce zostały opisane wszystkie ważne i kilka z pozoru tych mniej ważnych momentów z życia legendarnego trenera. Podczas spotkania będzie można również nabyć książkę o trenerze, który prowadził reprezentację Polski do zwycięstw, które do dziś nie zostały powtórzone.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych “Nad Czarną Hańczą”.

Mirosław Wlekły – reporter „Dużego Formatu” i miesięcznika „Pismo”, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskiej Szkoły Reportażu, członek stowarzyszenia reporterów “Rekolektyw”. Autor książek: „All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem”, “Tu byłem. Tony Halik”, „Gareth Jones. Człowiek, który wiedział za dużo”, „Raban! O kościele nie z tej ziemi” oraz e-booka „Skąd się wziąłeś, Franciszku? Reporterska podróż do kraju papieża”. Publikował też w antologiach („Grzech jest kobietą”, „NieObcy”, „Obrażenia. Pobici z Polską”) oraz w prasie zagranicznej (m.in. w Portugalii, Niemczech i Angoli). Jest współautorem reportaży, na podstawie których powstały spektakle teatralne: „Listy na wolność” (Teatr Nowy w Poznaniu), „Swarka” (Teatr Polski w Bydgoszczy”) i “Bóg w dom” (Teatr Polski w Bydgoszczy). Nominowany do nagrody  im. Beaty Pawlak oraz trzykrotnie do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej.

10.09.2021, godz. 15:30
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

8 września 2021 13:13